Lektoři

Mgr. Michal Diviš, Ph.D.

e‑mail:

Psycholog, psychoterapeut a supervizor PCA, jemuž se podařilo vystudovat tehdy ještě jednooborovou psychologii na FF MU v Brně. Většinu profesního života se věnoval práci s rodinami v krizi a lidmi, kteří se snaží lépe porozumět sobě a pracovat na svém rozvoji. V současnosti rozjíždí soukromou praxi, trochu působí na jedné základní škole, v ednom dětském domově, trochu superviduje v různých zařízeních sociálních služeb a trochu lektoruje. Už během studií na VŠ se intenzivně zajímal o to, jak lidi co nejefektivněji něco naučit s využitím zkušenosti, hlavně pod hlavičkou Instruktorů Brno a poté i v ACORu (Akademické centrum osobnostního rozvoje). Zajímá se především o témata spojená s prací se skupinou, reflexí a psychickou bezpečností.

Ing. Boris Janča

e‑mail:

Má rád šířku a ta jej svádí do hloubky. Vystudoval podnikové hospodářství, nedostudoval pomocné vědy historické a několik dalších oborů; v současnosti pracuje ve Středisku Teiresiás (Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky MU), kde plní roli tajemníka pracoviště. V mládí četl knihy E.T. Setona a mnohé z jeho myšlenek jsou mu stále sympatické; vlastní praktické (nejen) pedagogické zkušenosti sbíral zejména v prostředí Prázdninové školy Lipnice a s ní spřízněných organizací. Ač skeptický ke všemu a všem, je stále idealistou. Nenosí trička a nerad se holí; žije a chová králíky v opuštěných zahrádkách na kraji Brna.

Mgr. Zuzana Kročáková

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, matka, punkový systematik, ENFP. Vystudovala učitelství češtiny a psychologie na PdF MU, pak sbírala pedagogické i životní zkušenosti na Lotyšské univerzitě v Rize, brněnském soukromém gymnáziu, Katedře psychologie PdF MU, na mateřské dovolené i na americké střední chlapecké škole. Za svou erudici v zážitkové pedagogice vděčí dobrovolnické práci v Prázdninové škole Lipnice a Hnutí Brontosaurus. V současnosti učí Pedagogickou psychologii na PdF MU a zároveň působí jako průvodce učitelů ve společnosti Učitel naživo. Zajímá ji téma psychické bezpečnosti ve výchově a vzdělávání a rozvíjení měkkých dovedností.

Mgr. Ingrid Procházková, Ph.D.

e‑mail:

Vysokoškolská učitelka starající se o pedagogicko-didaktické vzdělávání budoucích učitelů v rámci standardní výuky a také v rámci výjimečné akce s názvem Týden učitelství. Výzkumně se zabývá tématem žákovského hodnocení výuky na gymnáziu. Než začala sbírat zkušenosti v univerzitním prostředí, působila v neziskové organizaci Hnutí brontosaurus, které jí dovedlo až tam, kde je dnes. V CERPEK má na starosti zejména organizaci, přípravu a evaluaci vzdělávacích kurzů pro začínající vysokoškolské učitele.

Mgr. et Mgr. Zuzana Vařejková, Ph.D.

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých a studentka doktorského studijního programu Andragogika. Ve své učitelské a metodické praxi se věnuje tématům spojených s didaktikou vzdělávání dospělých, age managementem a učením na pracovišti. V současné době její profesní zájem nejvíce ovlivňuje a naplňuje lektorování finského programu Profesní seniorita, kdy pomáhá účastníkům vyrovnávat se s mnohými životními výzvami.