Lektoři

Mgr. Michal Diviš, Ph.D.

e‑mail:

Psycholog, psychoterapeut a supervizor PCA, jemuž se podařilo vystudovat tehdy ještě jednooborovou psychologii na FF MU v Brně. Většinu profesního života se věnoval práci s rodinami v krizi a lidmi, kteří se snaží lépe porozumět sobě a pracovat na svém rozvoji. V současnosti rozjíždí soukromou praxi, trochu působí na jedné základní škole, v ednom dětském domově, trochu superviduje v různých zařízeních sociálních služeb a trochu lektoruje. Už během studií na VŠ se intenzivně zajímal o to, jak lidi co nejefektivněji něco naučit s využitím zkušenosti, hlavně pod hlavičkou Instruktorů Brno a poté i v ACORu (Akademické centrum osobnostního rozvoje). Zajímá se především o témata spojená s prací se skupinou, reflexí a psychickou bezpečností.

Ing. Boris Janča

korespondenční adresa:
Komenského nám. 220/2, 602 00 Brno

kancelář: bud. K2/129
Komenského nám. 220/2
662 43 Brno

Zobrazit na mapě

telefon: 549 49 1114
e‑mail:

Má rád šířku a ta jej svádí do hloubky. Vystudoval podnikové hospodářství, nedostudoval pomocné vědy historické a několik dalších oborů; v současnosti pracuje ve Středisku Teiresiás (Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky MU), kde plní roli tajemníka pracoviště. V mládí četl knihy E.T. Setona a mnohé z jeho myšlenek jsou mu stále sympatické; vlastní praktické (nejen) pedagogické zkušenosti sbíral zejména v prostředí Prázdninové školy Lipnice a s ní spřízněných organizací. Ač skeptický ke všemu a všem, je stále idealistou. Nenosí trička a nerad se holí; žije a chová králíky v opuštěných zahrádkách na kraji Brna.

Mgr. Zuzana Kročáková

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, matka, punkový systematik, ENFP. Vystudovala učitelství češtiny a psychologie na PdF MU, pak sbírala pedagogické i životní zkušenosti na Lotyšské univerzitě v Rize, brněnském soujkromém gymnáziu, Katedře psychologie PdF MU, na mateřské dovolené i na americké střední chlapecké škole. Za svou erudici v zážitkové pedagogice vděčí dobrovolnické práci v Prázdninové škole Lipnice a Hnutí Brontosaurus. V současnosti učí Pedagogickou psychologii na PdF MU a zároveň působí jako průvodce učitelů ve společnosti Učitel naživo. Zajímá ji téma psychické bezpečnosti ve výchově a vzdělávání a rozvíjení měkkých dovedností.

Mgr. Ingrid Procházková, Ph.D.

korespondenční adresa:
Arna Nováka 1/1, 602 00 Brno

kancelář: bud. L/101
Veveří 468/26
602 00 Brno

Zobrazit na mapě

telefon: 549 49 8110
e‑mail:

Vysokoškolská učitelka starající se o pedagogicko-didaktické vzdělávání budoucích učitelů v rámci standardní výuky a také v rámci výjimečné akce s názvem Týden učitelství. Výzkumně se zabývá tématem žákovského hodnocení výuky na gymnáziu. Než začala sbírat zkušenosti v univerzitním prostředí, působila v neziskové organizaci Hnutí brontosaurus, které jí dovedlo až tam, kde je dnes. V CERPEK má na starosti zejména organizaci, přípravu a evaluaci vzdělávacích kurzů pro začínající vysokoškolské učitele.

Mgr. Jitka Vidláková, Ph.D.

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých které záleží na tom, aby vzdělávání odpovídalo potřebám jeho účastníků, bylo smysluplné a pro praxi. Vystudovala pedagogiku a historii na FF MU. Má zkušenosti s výukou v oblasti pedagogiky na brněnských univerzitách a vysokých školách různého zaměření (MENDELU, VUT, FF MU), což jí poskytlo mnohé podněty pro lektorský rozvoj. Z oblasti vzdělávání ji snad nejvíce zajímá, jak během vzdělávací akce co nejvíce a efektivně zapojit její účastníky tak, aby toto jejich zapojení mělo pozitivní vliv na jejich učení.