České vysoké školy podporují rozvoj kvality výuky společně

18. 3. 2024 Ingrid Procházková Pro vyučující

O kvalitu výuky je potřeba pečovat, a společně to jde lépe. Na tom se shodují české vysoké školy, MŠMT i NAÚ. Na začátku roku 2023 jsme se proto pustili do intenzivní spolupráce, která přinesla své první ovoce v podobě Návrhu kompetenčního rámce vysokoškolských vyučujících, přehledu metod využívaných k hodnocení kvality výuky a také metodických materiálů o otevřených hodinách a kolegiální zpětné vazbě. Veškeré dokumenty najdete na stránce kvalita.muni.cz.

V letošním roce se budeme společně věnovat tomu, aby se Návrh kompetenčního rámce přenesl z papíru do reality, dále se zaměříme na podporu zapojování studujících do poskytování zpětné vazby na výuku, budování komunity teachers of teachers a také výzkumu vysokoškolské výuky.