CERPEK  |  3/2021
5. 10. 2021, 14:29

Newsletter CERPEK
Centrum rozvoje kompetencí

Úvodní slovo

Vážené a milé kolegyně a kolegové,

těší nás, že opět vidíme univerzitu, která je plná nadšených studentek a studentů. Po velmi dlouhé době se tak můžeme opět osobně pozdravit a doprovázet vás na vaší cestě za poznáním z našich učeben – vítejte! CERPEK si pro vás připravil nabídku vzdělávacích aktivit – kromě tradičních workshopů RVV jsme do naší palety zařadili i besedy a neformální setkávání. Otevíráme též další běh vzdělávacího programu a spolupracujeme s dalšími univerzitními a fakultními centry. O tom všem si můžete přečíst v našem newsletteru.

Těšíme se na setkání s vámi!
Tým CERPEK

Přihlásit se k odběru newsletteru

Velké stěhování CERPEK

Pomalu se začínáme loučit s naší kanceláří a učebnou (L8 a L10) na Filozofické fakultě. V průběhu podzimu se budeme stěhovat do zrekonstruovaných prostor na Komenského náměstí. Přesný termín velkého přesunu zatím není znám. Současná lokace učebny i kanceláře proto zůstává do odvolání v platnosti (ale s hvězdičkou), jakmile budeme znát podrobnější harmonogram stěhovacích a vyklízecích prací, budeme vás informovat.

Workshopy vám nestačí? Pojďte zkusit náš semestrální vzdělávací program!

Vzdělávací program Dílna rozvoje pedagogických kompetencí opět otevírá své brány všem vyučujícím na Masarykově univerzitě. Těšit se můžete na inovované workshopy, v nichž je kladen velký důraz na praktické dovednosti, reflexi a videoreflexi vlastní činnosti. Přihlášky do běhu B přijímáme do 30. 11. 2021.

Pokud tento text čtete jako absolventi či absolventky některého z našich vzdělávacích programů, prosíme vás o pomoc se šířením slávy této naší vlajkové lodi.

Více o programu

Neformální setkávání absolventů CERPEK

Na CERPEK již pátým rokem nabízíme vzdělávací programy, které postupně rozšiřujeme a inovujeme. Začínali jsme se vzdělávacím programem Rozvoj pedagogických kompetencí, pak jsme přidali Základy vysokoškolské pedagogiky pro doktorandy. Poté jsme tyto vzdělávací programy sloučili – výsledkem byla Dílna rozvoje pedagogických kompetencí, jež v současnosti přivítala 175. účastníka. Abychom vyhověli potřebám našich frekventantů, kteří by se rádi setkali a pohovořili o různých aspektech své výuky, rozhodli jsme se uspořádat první neformální setkání absolventů CERPEK (NefSet). To se uskuteční v pondělí 15. 11. od 16:30 do 19:00. Jeho tématem bude zkoušení, testování a hodnocení. Druhý NefSet se uskuteční ve středu 1. 12. od 16:30 do 19:00 a bude se věnovat tématu zkoušení, testování a hodnocení. Obě tato setkání budou vedena formou skupinové reflexe známé jako Wanda a uskuteční se v učebně L10* na Veveří 26/28, anebo on-line (v případě, že bude v důsledku vládních restrikcí nutno univerzitu opět uzavřít).

Více o setkávání

Beseda o výuce

Přijďte na historicky první první besedu o výuce – bude se věnovat adaptaci studentů prvních ročníků na univerzitě a různým formám, jakými jim můžeme pomoci usnadnit sžití se s novým prostředím. Besedovat budeme v úterý 2. 11. 2021 od 17:00 do 19:00 v naší učebně L10* na Veveří 26/28, anebo on-line v případě uzavření univerzity.

Více o besedě
 

Diskuse o hodnocení ve výuce s podporou on-line nástrojů

Kancelář e-learningu CIT FF pořádá setkání orientované na aspekty hodnocení ve výuce s podporou on-line nástrojů nabízených systémem ELF/Moodle. Diskutovat spolu budou Karla Brücknerová (expertka na hodnocení) a Jan Štěpánek (specialista e-learningu), setkání bude moderovat Ingrid Procházková. Akce proběhne v úterý 2. 11. od 10:00 do 11:30 v učebně C41 na FF MU – ulice A. Nováka.

Více o diskusi

Aktuální informace k nabídce workshopů z řady RVV

Před začátkem semestru jsme zveřejnili nabídku workshopů pro podzimní semestr 2021. Pokud jste se zatím nepřihlásili, máte ještě možnost vybrat si ze zajímavých témat, která jsme pro vás připravili na základě zpětných vazeb od účastníků našich workshopů a jejich /vašich přání.

Nenašli jste v nabídce téma, které hledáte? Napište nám.

Více o workshopech

Academic Writing for Publication

Začátkem října zveřejníme na našich webových stránkách přihlašování do kurzu akademického psaní v angličtině. Bude se jednat o intenzivní pětidenní kurz, jehož primárním cílem je zlepšení schopnosti publikovat vědecké studie v angličtině. Dalším cílem je připravit účastníky pro písemnou komunikaci se studenty v angličtině, především při zadávání úkolů v průběhu kurzu. Kurz povede zkušený mezinárodní tým lektorů a bude se konat prezenčně v Brně ve dnech 24.–28. 1. 2022, případně on-line. Jedná se o druhé opakování kurzu určeného akademickým pracovníkům MUNI a UNIBA, kteří publikují a vyučují v oblasti sociálních a humanitních věd.

Více o kurzu Chci být informován

Začal třetí semestr kurzu Effective Teaching for Internationalisation

Druhým rokem nyní pokračuje na CERPEK kurz, který pomáhá českým a slovenským akademikům z MUNI a UNIBA připravovat nebo inovovat jejich kurzy pro zahraniční studenty, či pro smíšené skupiny domácích a zahraničních studentů. Účastníci kurzu prošli v prvním semestru nejprve teoretickou přípravou, na níž v dalším semestru navázaly praktické aktivity spočívající v projektování nového, nebo významném přepracování stávajícího kurzu. Nyní účastníky čeká výuka internacionalizovaného kurzu a současně sběr dat, týkajících se efektů realizovaných inovací. Těšíme se na jejich výsledky!

Více o kurzu

Přečtěte si

Spolupracovníci CERPEK z Ústavu pedagogických věd FF MU právě vydávají aktualizované a rozšířené vydání knihy E‑learning: Učení (se) s digitálními technologiemi.

Kniha je určena učitelům vysokých škol, kteří hodlají implementovat do své výuky digitální online technologie, nebo i těm pedagogům, kteří již některé z nich využívají a chtějí získat další poznatky o e‑learningu nebo se chtějí nechat inspirovat k inovaci vlastní výuky. Kniha reflektuje současné pedagogické i technologické trendy, zároveň je kritická k nerealistickým očekáváním a představám, které jsou s implementací technologií často spojeny.

Více o knize
E-mail  cerpek@muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita