Umělá inteligence ve výuce

  • 18. května 2023
    16:00 – 18:00
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU,
studenti doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Generativní umělá inteligence se stala v posledních měsících velkým tématem. Chat GPT dokáže vyřešit mnohé studentské úkoly a vyučující začínají hledat cesty, jak se nové situaci přizpůsobit. Tento workshop navazuje na nedávno publikované Stanovisko MU k využití AI a je určený především těm vyučujícím, kteří už s nástroji umělé inteligence zkoušeli experimentovat a zajímá je, jak pozitivně AI ve svojí výuce využít. Přivítáme ale i ty z vás, kteří o AI pouze slyšeli a rádi by se dozvěděli více o jejích limitech a potenciálech.

Během workshopu budou vybrané nástroje účastníkům k dispozici.

Obsah

  • Představení současných nástrojů umělé inteligence a jejich možností
  • Jak nástroje umělé inteligence ovlivňují výuku na MU
  • Moderovaná diskuse účastníků – sdílení vlastních zkušeností a nápadů

Lektoři

Mgr. Tomáš Foltýnek, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře strojového učení a zpracování dat FI MU. Je odborníkem na akademickou integritu a plagiátorství, zejména se zaměřuje na etické využití umělé inteligence ve vzdělávání. Je předsedou mezinárodního sdružení European Network for Academic Integrity a místopředsedou Výboru Pan-European Platform for Ethics, Transparency, and Integrity in Education (ETINED) při Radě Evropy a certifikovaným školitelem výzkumné integrity VIRT2UE. Vedl několik národních a mezinárodních projektů zaměřených na akademickou integritu a na prevenci plagiátorství, organizuje konference na toto téma.

RNDr. Filip Lux doktorand v Centru pro zpracování biomedicínského obrazu (CBIA) na Katedře vizuální informatiky FI MU. Jeho výzkum je zaměřený na zpracování obrazových dat pomocí umělých neuronových sítí. Má několikaletou praxi s výukou na FI MU.

Praktické informace

Během workshopu vám nabídneme kávu, čaj a drobné sladkosti.

Kontaktní osoba

Místo konání – ZMĚNA

Posluchárna 257, Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…


Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info