Jak podpořit studenty se specifickými potřebami

  • 8. června 2023
    9:00 – 15:00
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU,
studenti doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Co vlastně znamenají všechna ta dys- (a píše se tam vůbec tvrdé y)? Co asi prožívají studenti, kteří mají některou z poruch učení? A jak jim můžete vy jako učitelé pomoci? To a mnohem více se dozvíte na prakticky zaměřeném workshopu. Pojďte si to na vlastní kůži i vyzkoušet.

Lektoři

Ing. Boris Janča

Lektor

e‑mail:

Vystudoval podnikové hospodářství, nedostudoval pomocné vědy historické a několik dalších oborů. V současnosti pracuje ve Středisku Teiresiás (Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky MU), kde plní roli tajemníka pracoviště. V mládí četl knihy E.T. Setona a mnohé z jeho myšlenek jsou mu stále sympatické; vlastní praktické (nejen) pedagogické zkušenosti sbíral zejména v prostředí Prázdninové školy Lipnice a s ní spřízněných organizací. Ač skeptický ke všemu a všem, je stále idealistou.

Mgr. et Mgr. Eva Barnová

Eva vystudovala Anglický jazyk a literaturu a Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ na FF MU a dlouhodobě působila jako lektorka angličtiny pro studenty se specifickými nároky ve Středisku Teiresiás. Během těchto let načerpala mnoho zkušeností, jak takovou výuku vést. Je velkým fandou zážitkové pedagogiky. Aktuálně působí na pozici Event koordinátorky vzdělávacích IT kurzů v neziskové organizaci. Motivuje ji rozvíjet potenciál druhých, a tak si splnila sen a udělala si roční koučovací výcvik, kterému se ve volných chvílích ráda věnuje.

Mgr. et Mgr. Andrea Lázničková

Absolvovala studium Psychologie na FF UPOL (bakalářské studium) a FF MU (navazující magisterské studium). Na PdF MU absolvovala studium Speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii a surdopedii. V současnosti pracuje jako pedagogicko-psychologická poradkyně pro studenty se specifickými nároky ve Středisku Teiresiás.

Mgr. Iva Oulehlová

 Dlouhodobě mimo výkon práce

Mgr. Iva Oulehlová vystudovala psychologii a speciální pedagogiku a dlouhodobě působí jako pedagogicko-psychologická poradkyně pro studenty se specifickými nároky ve Středisku Teiresiás. Studentům poskytuje psychologické poradenství a koučink v oblasti studijních strategií a plánování času. Pět let působila také na linkách důvěry v Brně a Třebíči, kde získala cenné zkušenosti v poskytování krizové intervence klientům všech věkových kategorií. Aktuálně čerpá poznatky z vývojové psychologie v praxi na rodičovské dovolené.

Místo konání

Učebna č. 107, Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info