Pracovní schopnost – jak o ni pečovat a rozvíjet ji

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů, zaměstnanci MU

Čeština

jazyk akce

O pracovní schopnosti se dočtete v různých publikacích zaměřených na Age management jako o rovnováze mezi prací a individuálními zdroji člověka. V našem workshopu si ukážeme, proč je pracovní schopnost pro nás tak důležitá, jak o ni pečovat a rozvíjet ji. Pokud chcete vědět, jak na tom se svojí pracovní schopností jste a jakým způsobem ji můžete dále posouvat, pojďte ji společně s námi zmapovat do posledního detailu. Na praktických a konkrétních příkladech otevřeme témata týkající se nároků a požadavků vaší práce, rovnováhy mezi prací a osobním životem, změn a konfliktů na pracovišti, vlastního potenciálu, důležitosti ocenění a mezigenerační spolupráce.

Kurz je určen všem, kteří se chtějí o své pracovní schopnosti dozvědět více a zároveň si chtějí dopřát dva dny intenzivní práce sami na sobě, svém potenciálu a dalším profesním a osobním směřování.

Pozn: Pokud jste se účastnili v minulosti workshopu Profesní seniorita, tento kurz vychází z jeho základu.


„Tento seminář, troufám si říci, byl nejlepší, který jsem kdy zažila a že na semináře jezdím hodně často. Energii, kterou mi dodal, cítím stále a doufám, že jen tak nevyprchá. Doufám, že se budu moci zase v nejbližší době podobného semináře zúčastnit. Bylo to prostě super a moc děkuji.“

„Já osobně jsem se zastavila a uvědomila si, jaké základní pevné stavební kameny pro výkon své práce potřebuji, abych byla výkonná, ale taky zdravá a šťastná. Takže se mi vykreslil obraz, kdy chci myslet více i na sebe a informovat kolegy o možnostech vzdělávání a rozvoje, které MU a CERPEK nabízí. Zároveň mě to utvrdilo v tom, že respektovat jiné nastavení je zcela v pořádku a že podporovat silné stránky svých kolegů, studentů je efektivní.“

Lektorky

Mgr. et Mgr. Zuzana Vařejková, Ph.D.

Metodička a analytička rozvoje a vzdělávání, lektorka, členka řešitelského týmu projektu BELONG

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, vystudovala Andragogiku a Sociální pedagogiku a poradenství na MU. Své odborné a lektorské zkušenosti získala při spolupráci s různými organizacemi. Nejvíce ji formovala organizace Age management a Centrum pro rodinu a sociální péči. Zabývá se vzděláváním dospělých, zejména didaktikou a tématy jako je učení na pracovišti, mezigenerační učení, age management a wellbeing. Je certifikovanou lektorkou vzdělávacího programu Profesní seniorita, který lektoruje pro různé cílové skupiny. V současné době působí na CERPEK jako lektorka a odborná pracovnice a na Ústavu pedagogických věd, kde vyučuje Age management a Profesní senioritu.

Působí na Ústavu pedagogických věd FF MU, kde mezi oblast jejího zájmu patří vzdělávání dospělých, demografické změny a koncept pracovní schopnosti. V rámci své výukové činnosti se věnuje tématům didaktika vzdělávání dospělých, projektové plánování a řízení a age management. Je certifikovanou lektorkou vzdělávacího programu Profesní seniorita, který lektoruje jak v univerzitním, tak i firemním a státním sektoru.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Načítám...

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info