Série mentorských workshopů (běh E)
-
5. října – 10. listopadu 2021
17:00 – 19:30
Mentorský program je součástí vzdělávacího programu Rozvoj pedagogických kompetencí (MUNI 4.0) cílící na individuální rozvoj vysokoškolských vyučujících v oblastech či dovednostech, které sami považují za důležité. Aby celý proces mohl probíhat hladce, připravili jsme sérii tří workshopů pro mentory, kterých se mohou účastnit samostatně anebo ve dvojici s frekventanty, tedy svými mentee.
Každý ze tří workshopů nabízíme ve dvou termínech, abyste si mohli lépe vybrat (stejné téma, jiný termín, jiný lektor). Workshopy budou probíhat v seminární místnosti CERPEK (L10) na adrese Veveří 26/28 vždy v čase od 17:00 do max. 19:30 za doprovodu dobré kávy, čaje a sušenek.
*Poznámka: pravděpodobně se v průběhu listopadu 2021 budeme stěhovat na Komenského náměstí, o této skutečnosti budeme včas informovat.
Na workshopech budeme mít dostatek času jak pro předávání základní teorie, tak pro diskusi i nácvik konkrétních technik podávání zpětné vazby, kladení otázek a udílení rad včetně následné reflexe a zhodnocení využitelnosti obsahu a formy workshopu.
1. workshop
v úterý 5. 10. 2021 s Borisem Jančou (nebo) ve středu 6. 10. 2021 se Zuzanou Kročákovou
Co se naučíte?
(1) Rozumět roli mentora - zjistíte, kdo je mentor, co dělá a jak může pomáhat v profesním rozvoji druhých.
(2) Poznat různé podoby a formy mentorské (spolu)práce - zjistíte, jaké metody, formy a nástroje lze používat při mentorské (spolu)práci.
(3) Vytvářet mentorské zakázky - vyzkoušíte si, jak lze nastavit spolupráci mezi mentorem a mentee.
2. workshop
v úterý 19. 10. 2021 se Zuzanou Kročákovou (nebo) ve středu 20. 10. 2021 s Borisem Jančou
Co se naučíte?
(1) Ovládat metody pozorování a zaměření pozornosti - zjistíte jak, proč a co lze pozorovat ve výuce a na co se zaměřit.
(2) Poskytovat popisnou zpětnou vazbu - vyzkoušíte si, jaké efekty poskytuje tento typ zpětné vazby a zjistíte, jakými pravidly se řídí.
(3) Klást otevřené mentorské otázky - vytvoříte si sadu podnětných otázek, které lze použít pro směrování rozvojových rozhovorů o výuce.
3. workshop
v úterý 9. 11. 2021 s Borisem Jančou (nebo) ve středu 10. 11. 2021 se Zuzanou Kročákovou
Co se naučíte?
(1) Klást účinné otázky - podíváte se na to, jaké různé typy otázek můžete klást, abyste poskytovali co největší prostor pro rozvoj druhých.
(2) Vést nedirektivní rozhovor s druhým - seznámíte se principy vedení tohoto typu rozhovoru a jeho benefity.
(3) (Ne)poskytovat rady - zjistíte, co se stane, když někomu udělíte radu, a co dělat, když se rada nehodí. Podíváme se také na další možné nástroje (spolu)práce.
Sdílení události