Série mentorských workshopů (běh E)

  • 5. října – 10. listopadu 2021
    17:00 – 19:30

Mentorský program je součástí vzdělávacího programu Rozvoj pedagogických kompetencí (MUNI 4.0) cílící na individuální rozvoj vysokoškolských vyučujících v oblastech či dovednostech, které sami považují za důležité. Aby celý proces mohl probíhat hladce, připravili jsme sérii tří workshopů pro mentory, kterých se mohou účastnit samostatně anebo ve dvojici s frekventanty, tedy svými mentee.

Každý ze tří workshopů nabízíme ve dvou termínech, abyste si mohli lépe vybrat (stejné téma, jiný termín, jiný lektor). Workshopy budou probíhat v seminární místnosti CERPEK (L10) na adrese Veveří 26/28 vždy v čase od 17:00 do max. 19:30 za doprovodu dobré kávy, čaje a sušenek.

*Poznámka: pravděpodobně se v průběhu listopadu 2021 budeme stěhovat na Komenského náměstí, o této skutečnosti budeme včas informovat.

Bez popisku

Na workshopech budeme mít dostatek času jak pro předávání základní teorie, tak pro diskusi i nácvik konkrétních technik podávání zpětné vazby, kladení otázek a udílení rad včetně následné reflexe a zhodnocení využitelnosti obsahu a formy workshopu.

1. workshop
v úterý 5. 10. 2021 s Borisem Jančou (nebo) ve středu 6. 10. 2021 se Zuzanou Kročákovou

Co se naučíte?
(1) Rozumět roli mentora - zjistíte, kdo je mentor, co dělá a jak může pomáhat v profesním rozvoji druhých.

(2) Poznat různé podoby a formy mentorské (spolu)práce - zjistíte, jaké metody, formy a nástroje lze používat při mentorské (spolu)práci.

(3) Vytvářet mentorské zakázky - vyzkoušíte si, jak lze nastavit spolupráci mezi mentorem a mentee.

Přihlásit se na 1. workshop

2. workshop
v úterý 19. 10. 2021 se Zuzanou Kročákovou (nebo) ve středu 20. 10. 2021 s Borisem Jančou

Co se naučíte?
(1) Ovládat metody pozorování a zaměření pozornosti - zjistíte jak, proč a co lze pozorovat ve výuce a na co se zaměřit.

(2) Poskytovat popisnou zpětnou vazbu - vyzkoušíte si, jaké efekty poskytuje tento typ zpětné vazby a zjistíte, jakými pravidly se řídí.

(3) Klást otevřené mentorské otázky - vytvoříte si sadu podnětných otázek, které lze použít pro směrování rozvojových  rozhovorů o výuce.

Přihlásit se na 2. workshop

3. workshop
v úterý 9. 11. 2021 s Borisem Jančou (nebo) ve středu 10. 11. 2021 se Zuzanou Kročákovou

Co se naučíte?
(1) Klást účinné otázky - podíváte se na to, jaké různé typy otázek můžete klást, abyste poskytovali co největší prostor pro rozvoj druhých.

(2) Vést nedirektivní rozhovor s druhým - seznámíte se principy vedení tohoto typu rozhovoru a jeho benefity.

(3) (Ne)poskytovat rady - zjistíte, co se stane, když někomu udělíte radu, a co dělat, když se rada nehodí. Podíváme se také na další možné nástroje (spolu)práce.

Přihlásit se na 3. workshop

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info