Workshop: Výuka velkých skupin. Tipy pro plánování, volbu metod a hodnocení.

  • 23. února 2022
    9:00 – 14:30

16 účastníků

kapacita

5 hodin a 30 min

doba trvání (včetně pauzy na oběd)

21. 2. 2022

termín pro přihlášky

Výuka velkých skupin (od přibližně 40 studentů výše) může být pro učitele výzvou. Může pro něj představovat významnou administrativní zátěž, minimalizaci kontaktu s jednotlivými studenty v rámci výuky a může vést k rezignaci na využívání jiných vyučovacích metod než přednášky.
Na semináři proto nejprve rozkryjeme, v čem jsou didaktická specifika výuky velkých skupin. Na tomto základě budou představeny postupy, které mohou usnadnit administrativu a hodnocení studentů. Důraz však bude kladen zejména na aktivizační výukové metody, které je možné s užitkem využívat i ve velkých studijních skupinách.

Účast na workshopu je zdarma. Zúčastnit se ho mohou vyučující i doktorští studenti MU.

Workshop je plánován jako prezenční. Jen v případě, že prezenční forma nebude možná z důvodů nařízení univerzity, proběhne workshop on-line.

Místo konání: místnost 328, Komenského náměstí 2, Brno

Uvedený čas workshopu je včetně hodinové pauzy na oběd.

Přihlásit se na workshop

Lektorka:

Mgr. Karla Brücknerová, Ph.D.

zástupkyně vedoucího ústavu – Ústav pedagogických věd

e‑mail:

Karla Brücknerová působí na Ústavu pedagogických věd FF MU. Má více než patnáctiletou zkušenost s vysokoškolskou výukou na několika vysokoškolských pracovištích v nejrůznějších typech předmětů, včetně nácvikových předmětů připravujících budoucí učitele. Výzkumně se věnuje profesnímu rozvoji učitelů a stále intenzivněji také vysokoškolské pedagogice. V posledních letech působí i jako mentorka vysokoškolských učitelů a lektorka CERPEK.

Kontakt na koordinátorku:

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info