Umělá inteligence ve výuce – webinář

  • 13. června 2023
    10:00 – 12:00
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Pedagogické kompetence

pedagogové MU,
studenti doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Generativní umělá inteligence se stala v posledních měsících velkým tématem. Chat GPT dokáže vyřešit mnohé studentské úkoly a vyučující začínají hledat cesty, jak se nové situaci přizpůsobit. Tento workshop navazuje na nedávno publikované Stanovisko MU k využití AI a je určený především těm vyučujícím, kteří už s nástroji umělé inteligence zkoušeli experimentovat a zajímá je, jak pozitivně AI ve svojí výuce využít. Přivítáme ale i ty z vás, kteří o AI pouze slyšeli a rádi by se dozvěděli více o jejích limitech a potenciálech.

Obsah

  • Představení současných nástrojů umělé inteligence a jejich možností
  • Jak nástroje umělé inteligence ovlivňují výuku na MU
  • Moderovaná diskuse účastníků – sdílení vlastních zkušeností a nápadů

Lektoři

Mgr. Tomáš Foltýnek, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře strojového učení a zpracování dat FI MU. Je odborníkem na akademickou integritu a plagiátorství, zejména se zaměřuje na etické využití umělé inteligence ve vzdělávání. Je předsedou mezinárodního sdružení European Network for Academic Integrity a místopředsedou Výboru Pan-European Platform for Ethics, Transparency, and Integrity in Education (ETINED) při Radě Evropy a certifikovaným školitelem výzkumné integrity VIRT2UE. Vedl několik národních a mezinárodních projektů zaměřených na akademickou integritu a na prevenci plagiátorství, organizuje konference na toto téma.

RNDr. Filip Lux doktorand v Centru pro zpracování biomedicínského obrazu (CBIA) na Katedře vizuální informatiky FI MU. Jeho výzkum je zaměřený na zpracování obrazových dat pomocí umělých neuronových sítí. Má několikaletou praxi s výukou na FI MU.

Praktické informace

Akce bude probíhat na platformě Zoom. Pro připojení použijte odkaz https://cesnet.zoom.us/j/99928058344.

Kontaktní osoba


Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info