Jak na efektivnější přípravy i výuku

  • 15. února 2024
    9:00 – 13:00
  • Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Jak na efektivnější plánování i výuku díky sladění cílů, výukových metod a hodnocení. Na workshopu se seznámíme s metodou plánování výuky, která staví na provázanosti cílů výuky s výukovými metodami a hodnocením. Tento přístup nabízí nástroje, jak efektivně a smysluplně vybrat obsah i metody výuky, designovat informace pro studující a podle toho nastavit proces hodnocení tak, aby všechny prvky posilovaly učení a vedly k lepším studijním výsledkům. Příznivým vedlejším efektem je zkrácení času věnovanému přípravě a plánování výuky.

Lektoři

Mgr. Zuzana Kročáková

Vedoucí lektorka CERPEK

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, matka, punkový systematik, ENFP. Vystudovala učitelství češtiny a psychologie na PdF MU, pak sbírala pedagogické i životní zkušenosti na Lotyšské univerzitě v Rize, brněnském soukromém gymnáziu, na mateřské dovolené, na americké střední chlapecké škole a jako průvodce programu Učitel naživo. Už více než 15 let učí psychologii na Katedře psychologie PdF MU. Za svou erudici v zážitkové pedagogice vděčí dobrovolnické práci v Prázdninové škole Lipnice a Hnutí Brontosaurus. Lektorsky se zaměřuje na témata se zážitkovým učením spojená, jako je vedení reflexe, práce s cílem, výuková komunikace, poskytování zpětné vazby, tandemové učení a responzivní výuka. Její pedagogickou metou je „Neuč mnoho, nauč mnoho.‟

Karel Doleček

e‑mail:

Karel se k pedagogice dostal v rámci studia učitelství na PedF MU a studia pedagogiky na FF MU. Dál se pedagogicky rozvíjí díky trvající spoluprácí s CERPEK a vlastní lektorskou činnost. Profesně se primárně věnuje facilitaci. V minulosti byl dlouhodobě aktivní v organizaci Otevřeno, kde se věnoval učitelskému vzdělávání, dnes je členem organizace NaZemi, kde se zabývá např. kritickou pedagogikou.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info