Lidé a kontakty

Mgr. Petr Pokorný

Ředitel

e‑mail:

Vystudoval Pedagogiku na FF MU. Působil několik let ve školství, v mimoškolní výchově, jako sportovní trenér, organizátor soutěží pro děti a mládež, pořadatel táborů. Po společenských změnách odešel do byznysu, kde působil mnoho let jako člen vedení mezinárodních firem, většinou odpovědný za personální řízení a služby. Před deseti lety se vrátil na MU jako externí lektor a před sedmi lety i jako zaměstnanec. Po šesti letech v roli ředitele personálního odboru Rektorátu nyní přijal novou misi, budovat Centrum rozvoje kompetencí, rozvíjet CERPEK.

Mgr. Ingrid Procházková, Ph.D.

Manažerka a lektorka pro oblast rozvoje pedagogických kompetencí

e‑mail:

Vystudovala pedagogiku na Ústavu pedagogických věd FF MU. Stála u zrodu CERPEK, kde má v současnosti na starosti sekci pedagogických kompetencí. Pečlivě dbá na to, aby byly naplňovány vize CERPEK na čemž spolupracuje s řadou partnerů na MU i dalších českých univerzitách. Pečuje o vzdělávací program Dílna rozvoje pedagogických kompetencí, ve kterém spolu s dalšími provází vysokoškolské vyučující na jejich cestě za kvalitou výuky.

Mgr. Iva Lízalová

Vedoucí Oddělení rozvoje osobnostních kompetencí

e‑mail:

Vystudovala sociální pedagogiku na UTB Zlín a IMS Brno. Manažerské a lektorské dovednosti získala při dlouholeté práci v oblasti farmacie. Jako lektor se specializuje zejména na komunikační a prodejní dovednosti, typologii osobnosti, asertivní komunikaci, zvládání námitek a konfliktních situací. Absolvovala kurz zážitkové pedagogiky a je profesionálním koučem. Své bohaté zkušenosti s řízením oddělení vzdělávání, vedením lidí a realizací strategických vzdělávacích projektů nyní uplatňuje na CERPEK při rozvoji zaměstnanců MU. Při realizaci vzdělávacích aktivit dbá nejen na naplnění vzdělávacích potřeb a cílů, ale zakládá si na individuálním přístupu a kontaktu k zaměstnancům.

Mgr. Zuzana Kročáková

Lektorka a koordinátorka workshopů a akcí zaměřených na pedagogické kompetence

e‑mail:

Vystudovala učitelství českého jazyka a psychologie na Pedagogické fakultě MU. Učila na středních školách v ČR a na jedné americké. Vyučuje sociální psychologii na PdF a dva roky pracovala jako průvodce v programu Učitel naživo. Celoživotně se věnuje zážitkové pedagogice a jejímu využití jak v oblasti osobnostního rozvoje, tak ve vzdělávání, je instruktorkou Prázdninové školy Lipnice. V posledních letech se zaměřuje na pedagogický mentoring, podporuje učitele a učitelky mateřských, základních i vysokých škol, aby byli v učení jistější a spokojenější. V CERPEK se věnuje lektorování, mentoringu a stará se o organizaci a náplň workshopů, reflektivních setkání a dalších akcí komunity univerzitních vyučujících.

Mgr. et Mgr. Zuzana Vařejková, Ph.D.

Metodička a analytička rozvoje a vzdělávání, lektorka, členka řešitelského týmu projektu BELONG

e‑mail:

Vystudovala andragogiku a sociální pedagogiku a poradenství na Ústavu pedagogických věd FF MU. Vznik CERPEK z povzdálí sledovala jako členka výzkumných týmů a řešitelka vzdělávacích a rozvojových projektů zaměřujících se vzdělávání dospělých a age management. V CERPEK se věnuje analytické činnosti a dbá na metodickou přesnost pedagogických a andragogických témat. Je lektorkou a členkou řešitelského týmu projektu BELONG sledující wellbeing a inkluzi na VŠ.

Mgr. Jitka Vidláková, Ph.D.

Odborná pracovnice rozvoje a vzdělávání

e‑mail:

Původně akademička v oblasti pedagogických věd. Později získala kvalifikace v oblasti lektorství a managmentu dalšího vzdělávání a stala se nadšenkyní do L&D. Vede nebo se podílí na řešení projektů v oblasti rozvoje a vzdělávání zaměstnanců. Spolupráci s CERPEK začala v roli lektorky a později organizátorky vzdělávacích aktivit. Nyní má na starosti oblast komunikace, správu obsahu webových stránek a propagaci CERPEK. Je současně řešitelkou a členkou řešitelského týmu projektu zaměřeného na wellbeing a inkluzivitu zaměstnaných a studujících na MU.

Mgr. Marek Boček

Koordinátor rozvoje a vzdělávání

kancelář: bud. K2/327
Komenského nám. 220/2
602 00 Brno

Zobrazit na mapě

e‑mail:

Vystudoval právnickou fakultu, následně učitelství historie a základů společenských věd na fakultě filozofické a dvouletý vzdělávací program zkušenostně-reflektivní učení tamtéž. Na přírodovědecké fakultě se věnuje přípravě budoucích učitelů a metodicky pomáhá rozvoji vzdělávacích produktů Paměti národa. V CERPEK má na starosti vedení reflektivních setkání a vzdělávacích workshopů. V neposlední řadě se věnuje také prezentaci aktivit CERPEK na sociálních sítích a rozšiřování povědomí o naší nabídce směrem k jednotlivým fakultám.

Mgr. Jan Štěpánek

Konzultant pro oblasti IT a e-learningu

telefon: 549 49 3152, 771 291 808
e‑mail:
sociální a akademické sítě:

Honza pracuje jako správce e-learningových aplikací v Kanceláři e‑learningu v rámci Centra informačních technologií FF MU. Tato role ho přivedla do CERPEK, kde měl zpočátku za úkol vytvářet a spravovat e‑learningové podpory pro pedagogické rozvojové programy CERPEK. Později převzal zodpovědnost za správu webových stránek CERPEK a střih videozáznamů výuky.

Místnosti 327, 328 a 329
Komenského náměstí 2
602 00 Brno

Najdete nás tak, že vstoupíte do budovy bývalé Lékařské fakulty MU a projdete nádvořím do jejího zadního traktu. Odtud vyjeďte výtahem nebo vyjděte po schodech do třetího patra a zahněte doleva. CERPEK se nachází hned v prvním průchodu na pravé straně chodby za prosklenými dveřmi.

Načítám mapu…