CERPEK  |  1/2023
16. 1. 2023, 11:30

Web CERPEK si postupně obléká nový kabát

V posledním newsletteru jsme vás informovali, že web Centra rozvoje kompetencí – CERPEK čekají změny vycházející z rozšíření jeho agendy. Rádi vám sdělujeme, že náš web má v tuto chvíli již novou strukturu informací, v rámci které návštěvníci snadno naleznou informace o naší nabídce vzdělávání. Pokud je CERPEK vaší „srdcovkou“ nebo se rádi dozvíte více o tomto univerzitním pracovišti, zveme vás k návštěvě stránky O Centru.

Práce na proměně stávajících obsahů a tvorbě nových stále pokračují a o dalších novinkách vás budeme i nadále informovat.

Libí se vám náš web? Máte pro nás nějaké náměty? Rádi uvítáme vaši zpětnou vazbu.

Napište nám

Spouštíme přihlašování na workshopy jarního semestru

I na jaro 2023 vám nabízíme to nejlepší a nejužitečnější, co posune vaše pedagogické kompetence do nebeských výšin.

Pokračují workshopy z řady Pilíře pokrývající svými tématy zásadní oblasti práce vyučujících. Můžete spolu s lektory zkoumat, Jak podpořit učení studentů, Jak podpořit studenty se specifickými potřebami a nebo třeba, Jak získat a využít kolegiální podporu. Speciálně zveme na workshop, který se uskuteční už 7. února, Jak nastavit hodnocení a jak jej dobře využít. Lektorkou je totiž Barbara Pospíšilová z UHK, která je jednou z nejlepších expertek na toto téma u nás a ještě výbornou lektorkou. Přiveze odpovědi na otázky, co má smysl hodnotit, jak to udělat, aby se při hodnocení a z něj studující něco naučili, i jak to dělat efektivně.

 

út 7. 2. 2023

Jak nastavit hodnocení a jak jej dobře využít 

út 21. 2. 2023

Jak podpořit učení studentů 

út 21. 3. 2023

Jak podpořit studenty se specifickými potřebami 

po 17. 4. 2023

Jak získat a využít kolegiální podporu 

st 1. 3. 2023

Trénink microskills: Jak klást účinné otázky 

pá 10. 3. 2023

Jak pečovat o svou duševní pohodu 

 

Velký zájem v podzimním semestru přitáhl workshop Jak pečovat o svou duševní pohodu, zařadili jsme tedy na březen jeho opakování. Podobné je to s krátkými intenzivními tréninky učitelských mikrodovedností, tentokrát budeme cvičit kladení dobrých otázek.

28. března na Den učitelů uvítáme vzácnou návštěvu. Chceme se totiž víc dozvědět o tom, Co „frčí“ ve vzdělávání, s jakými novými předměty, přístupy a metodami se mohli setkat naši současní studenti na svých základních a středních školách. Odpovídat na naše otázky přijdou dvě výborné a zkušené učitelky, držitelky ocenění Global Teacher Prize CZ, Pavlína Loňková a Štěpánka Baierlová.

 

út 28. 3. 2023

Co „frčí“ ve školách? 

To samozřejmě není zdaleka všechno, osvědčené i nové workshopy, třeba Jak na výuku velkých skupin, najdete na našem webu buď v kalendáři nebo pod dlaždicí Pedagogické kompetence.

čt 30. 3. 2023

Jak na výuku velkých skupin 

 

út 25. 4. 2023

Fenomén Flipped Classroom a jeho aplikace do výuky 

Připravujeme rozvojové programy 2023

Rozvojové programy manažerů a talentů jsou již stálicí v nabídce CERPEK. Hlavním cílem programů je zvýšení kompetencí zaměstnanců a podpory jejich profesního růstu. Již nyní pracujeme na přípravě programů „MANAŽER“ a „TALENT“, jejichž realizace je plánována na jaro a podzim 2023. Prostřednictvím programů pomáháme vedoucím pracovišť a talentům napříč celou MU v rozvoji osobnostně manažerských kompetencí a osobním rozvoji. Právě v tyto dny probíhá výběrové řízení na dodavatele programů. Stojí před námi velký úkol, vybrat toho nejlepšího. Jsme připraveni vám nabídnout kvalitní programy na míru, které naplňují potřeby akademických i neakademických pracovníků v uvedených oblastech.

CERPEK nabízí online vzdělávání jako efektivní formu rozvoje

I v letošním roce podporujeme a zprostředkováváme online vzdělávání pro zaměstnance MU na vzdělávací platformě Seduo.cz.

Online vzdělávání považujeme za velmi efektivní formu rozvoje a vhodný doplněk ke vzdělávacím akcím pořádaných Centrem rozvoje kompetencí – CERPEK nebo jednotlivými fakultami a hospodářskými středisky. Online vzdělávaní je flexibilní a dostupné. Zaměstnanec si může studovat kdykoliv a kdekoliv na to má čas a chuť. Zároveň licence Seduo jsou pro zaměstnance zajímavým benefitem.

K tomu, aby zaměstnanci a jejich nadřízení uměli se Seduo efektivně pracovat a orientovat se v něm, byly v průběhu prosince uspořádány celkem 4 školení.

Záznamy školení

CERPEK doporučuje

Členství v profesní skupině jako jedna z možností profesního rozvoje

Masarykova univerzita je i v roce 2023 členem Asociace pracovníků univerzit (APUA) a využívá jejích nabídek vzdělávání. Tato asociace sídlící v Brně je vedoucím subjektem odborného vzdělávání pracovníků vysokých škol. Cílem asociace je podpora vzájemné spolupráce, sdílení zkušeností a rozvoj jednotlivých profesních skupin pracovníků vysokých škol.

Asociace pořádá semináře na aktuální témata, jichž se účastní i zaměstnanci různých pracovišť MU. Zaměstnanci univerzit a vysokých škol mají také možnost vstoupit do některé z osmi profesních skupin a být díky tomu ve spojení se zaměstnanci, kteří v rámci svojí profese řeší stejné nebo podobné úkoly mimo MU. Tato forma profesní podpory a rozvoje je velmi efektivní a čerpá především z praxe zúčastněných. Naleznete zde svoji profesní skupinu také vy?

Profesní skupiny APUA

© 2024
Masarykova univerzita