Jak získat a využít kolegiální podporu

  • 17. dubna 2023
    9:00 – 15:00
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

workshop

forma

čeština

jazyk akce

Nejúčinnější cestou profesního učení je spolupráce mezi profesionály. Učíme se sociálně, jeden od druhého a společně s druhými. Spolupráce není cílem. Je prostředkem profesního učení, které vede k podstatné a trvalé změně praxe.

Hana Košťálová

Je učitelství osamělé povolání? Na workshopu budeme společně zkoumat způsoby, jak si v univerzitním prostředí zařídit vzájemnou kolegiální podporu, a pomoci tak svému profesnímu učení. Získáte přehled o možných způsobech spolupráce a můžete si zvolit intenzitu, která vám bude vyhovovat. Prodiskutujeme, jak spolupráci nastavit, aby byla prospěšná všem zúčastněným. Dostaneme se i k tomu, jak podporovat kulturu kolegiální spolupráce na jednotlivých pracovištích.

Workshop je určen jak těm, kteří o kolegiální podporu stojí, ale ještě ji nemají, tak těm, kteří chtějí své zkušenosti sdílet a prohloubit, tak vedoucím pracovníkům, kteří chtějí kolegiální spolupráci na svém pracovišti podporovat.

Pro koho je akce určena

Vyučující MU

Lektorka

Mgr. Zuzana Kročáková

Vedoucí lektorka CERPEK

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, matka, punkový systematik, ENFP. Vystudovala učitelství češtiny a psychologie na PdF MU, pak sbírala pedagogické i životní zkušenosti na Lotyšské univerzitě v Rize, brněnském soukromém gymnáziu, na mateřské dovolené, na americké střední chlapecké škole a jako průvodce programu Učitel naživo. Už více než 15 let učí psychologii na Katedře psychologie PdF MU. Za svou erudici v zážitkové pedagogice vděčí dobrovolnické práci v Prázdninové škole Lipnice a Hnutí Brontosaurus. Lektorsky se zaměřuje na témata se zážitkovým učením spojená, jako je vedení reflexe, práce s cílem, výuková komunikace, poskytování zpětné vazby, tandemové učení a responzivní výuka. Její pedagogickou metou je „Neuč mnoho, nauč mnoho.‟

Praktické informace

Během workshopu vám nabídneme kávu, čaj a drobné sladkosti. V programu workshopu je naplánovaná pauza na oběd. Pokud si přinesete vlastní jídlo, můžete využít místní ledničku, mikrovlnnou troubu i nádobí.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info