Od roku 2008 se v NaZemi věnuje podpoře vyučujících v oblasti kritického myšlení, konstruktivistické pedagogiky a globálního vzdělávání. Podílela se mj. na tvorbě e-learningového kurzu a mnoha metodik pro učitele k aktuálním tématům. Na Pedagogické fakultě MU vede semestrální kurzy o globálním vzdělávání. V roce 2023 působila jako mentorka provázejících učitelů na gymnáziích a v současnosti se nejvíce zaměřuje na rozvoj kompetencí a na trénink měkkých dovedností ve výuce a v rámci projektu Nature´s Allies vytváří venkovní programy pro učitele AJ zaměřené na podporu wellbeingu.
Metody kritického čtení a psaní pro vysokoškolskou výuku
-
16. ledna 2025
9:00 – 16:00 - Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
-
Registrace na akciUdálost již proběhla
Workshop
prezenční
Pedagogické kompetence
vyučující MU, studující doktorských studijních programů
Čeština
jazyk akce
V tomto workshopu se zaměříme na osvojení vybraných metod kritického čtení a psaní (RWCT), využitelných zejména v prezenční a smíšené vysokoškolské výuce.
Základem metod je třífázový model učení E-U-R (evokace, uvědomění si významu informací, reflexe), který vychází z principů pedagogického konstruktivismu. Tento model a použité postupy mohou vést k aktivnímu zapojení studujících, hlubšímu porozumění probíraných témat a k reflektování vlastního učení.
Na workshopu si prakticky vyzkoušíme metody, které lze aplikovat v malých seminárních kolektivech i ve velkých přednáškových skupinách.
Součástí bude také představení Bloomovy taxonomie vzdělávacích cílů, která vám pomůže při plánování celého semestrálního kurzu i jednotlivých výukových bloků. Taxonomie poslouží jako nástroj pro strukturování výukových cílů a pomůže rozlišit úroveň kognitivního rozvoje studujících od základního porozumění až po tvůrčí aplikaci znalostí.
Po skončení workshopu obdržíte handout s rozcestníkem na další užitečné zdroje, které vám pomohou dále rozvíjet metody kritického čtení a psaní ve vaší výuce.
Lektoři
Mgr. Ondřej Stejskal
e‑mail: |
---|
Pracuje v Audiovizuálním studiu PdF MU. Vystudoval Teorii interaktivních médií a Zkušenostně reflektivní učení na FF MU.
Profesní dráhu odstartoval ve vzdělávací organizaci NaZemi, kde pracoval jako metodik, lektor a produkční vzdělávacích materiálů.
Vedle globálního vzdělávání, konstruktivistické pedagogiky a nenásilné komunikace měl zde také příležitost být součástí mezinárodního skautského projektu a vydat například nevšední pohádkovou knížku o konfliktech.
Místo konání
Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
Načítám mapu…
Kontaktní osoba
Přihlášení
Sdílení události