Výpůjčky tabletů

Tablet si mohou vypůjčit všichni vyučující MU včetně Ph.D. studujících, kteří chtějí svoji výuku obohatit o interaktivní  prvky výuky. Délka zapůjčení tabletu není předem stanovena, vychází z individuálních potřeb zájemce a poptávky po výpůjčkách. Půjčovné je zcela zdarma oproti podpisu výpůjční listiny.

Podmínky výpůjčky

  • v případě zájmu o vypůjčení tabletu vyplňte on-line formulář
  • na e-mail uvedený ve formuláři vám během několika pracovních dnů odpovíme
  • následně se s vámi se domluvíme na datu osobního převzetí zařízení a podpisu Předávacího protokolu
  • v den smluveného data vrácení tablet osobně vrátíte (zařízení vracíte v továrním nastavení bez hesel a zámků)
  • během výpůjčky nebo po navrácení tabletu nám zašlete krátkou zprávu o tom, jak jste využili tablet ke své pedagogické činnosti

Kontaktní osoba

Chci si půjčit tablet

Tablet Huawei Mediapad M3 Lite

Tipy CERPEK na využití tabletu

Kahoot!

Díky aplikaci Kahoot! můžete svoji výuku zpestřit o jednoduché kvízy, které mohou sloužit jak k hodnocení studentů, tak i jako sběr zpětné vazby. Studenti mohou buď vybírat jednu z až čtyř nabízených odpovědí, nebo mohou uspořádávat až čtyři možnosti do předem stanovené posloupnosti. Pro využití Kahootu je zapořebí mít k dispozici projektor nebo nějaký displej, na který budou vidět všichni studenti ve třídě.

Socrative

Socrative je aplikace určená pro testování studentů a sběr zpětné vazby. Oproti Kahootu nabízí více druhů otázek (např. pravda/nepravda nebo odesílání slovních odpovědí. Socrative má aplikaci pro učitele a pro studenty, přičemž první jmenovaná je určena pro vytváření testů a jejich administraci, druhá pak pro vyplňování testů (a zpětné vazby). Socrative jsou zcela soběstačné aplikace, které nevyžadují žádný projektor nebo obrazovku.

Padlet

Padlet je aplikace umožňující vytvářet a spravovat kolaborativní prostor, který lze popsat jako digitální nástěnku, na níž mohou učitelé a studenti přispívat různé druhy obsahu (text, multimédia) a vzájemně své příspěvky komentovat.

Quizlet

Quizlet je aplikace zaměřená na tvorbu a práci s kartičkami (flashcards). Kromě samotné tvorby výukových kartiček nabízí aplikace i několik výukových, testovacích a herních režimů.

Máte tipy na další možnosti využití tabletu? Napište nám!

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info