Workshop: Připravujeme poutavé učební materiály a smysluplné úkoly pro studenty

  • 16. února 2021
    14:00 – 17:00

15 účastníků

kapacita

180 minut

doba trvání

14. 2. 2021

termín pro přihlášky

Zkušenosti z krizového stavu a rychlého přechodu na online výuku ukazují, že domácí studium nelze postavit na sdílení powerpointových prezentací učitele nebo zadávání velkých objemů samostatné četby. Jenže jaké studijní materiály vlastně fungují v rámci distanční výuky? A jak přistupovat k zadávání úkolů a domácích prací pro studenty?

V průběhu třetího workshopu série se budeme zabývat přípravou fungujících studijních materiálů pro distanční vzdělávání – z metodického i technického hlediska – a také možnostmi přípravy, realizace a hodnocení různých typů úkolů pro studenty. Hlavním těžištěm workshopu budou výuková videa – budeme mluvit o tom, proč je vhodné používat výuková videa ve vašich předmětech a ukážeme si jednoduchá řešení a doporučení, jak vytvářet video materiály v domácím prostředí za použití techniky, kterou máme právě k dispozici.

Z hlediska technologií budeme pracovat v systému Moodle* (ELF), ve kterém si ukážeme širokou škálu různých typů úkolů a samostatných studijních aktivit pro studenty. Vedle toho budou představeny možnosti integrace video obsahu do Moodle kurzů

*Zkušenosti s používáním systému Moodle nejsou podmínkou účasti, workshop je otevřen všem zájemcům bez ohledu na to, jaký systém pro správu své online výuky aktuálně používají.

Workshop je podpořen projektem RVV – účast na něm je zdarma. Zúčastnit se ho mohou akademičtí pracovníci i doktorští studenti.

Workshop proběhne on-line v ZOOM.

Lektor:

Kontakt na koordinátorku:

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info