Mgr. Petr Sudický
Specialista v oblasti technologií ve vzdělávání a komunikace vědy. Spoluzakladatel Kanceláře e-learningu FF MU, kterou vedl v letech 2010-2017.
kapacita
doba trvání
termín pro přihlášky
Zkušenosti z krizového stavu a rychlého přechodu na online výuku ukazují, že domácí studium nelze postavit na sdílení powerpointových prezentací učitele nebo zadávání velkých objemů samostatné četby. Jenže jaké studijní materiály vlastně fungují v rámci distanční výuky? A jak přistupovat k zadávání úkolů a domácích prací pro studenty?
V průběhu třetího workshopu série se budeme zabývat přípravou fungujících studijních materiálů pro distanční vzdělávání – z metodického i technického hlediska – a také možnostmi přípravy, realizace a hodnocení různých typů úkolů pro studenty. Hlavním těžištěm workshopu budou výuková videa – budeme mluvit o tom, proč je vhodné používat výuková videa ve vašich předmětech a ukážeme si jednoduchá řešení a doporučení, jak vytvářet video materiály v domácím prostředí za použití techniky, kterou máme právě k dispozici.
Z hlediska technologií budeme pracovat v systému Moodle* (ELF), ve kterém si ukážeme širokou škálu různých typů úkolů a samostatných studijních aktivit pro studenty. Vedle toho budou představeny možnosti integrace video obsahu do Moodle kurzů.
*Zkušenosti s používáním systému Moodle nejsou podmínkou účasti, workshop je otevřen všem zájemcům bez ohledu na to, jaký systém pro správu své online výuky aktuálně používají.
Workshop je podpořen projektem RVV – účast na něm je zdarma. Zúčastnit se ho mohou akademičtí pracovníci i doktorští studenti.
Specialista v oblasti technologií ve vzdělávání a komunikace vědy. Spoluzakladatel Kanceláře e-learningu FF MU, kterou vedl v letech 2010-2017.
Kontakt na koordinátorku:
e‑mail: |
---|
Sdílení události