Jak AI mění výuku a jak toho využít

  • 26. ledna 2024
    9:00 – 13:00
  • Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Už víme jistě, že nástroje generativní AI mění způsoby práce s informacemi, a tedy i to, jak se učíme a jak vyučujeme. Workshop se bude věnovat způsobům, jak těchto nástrojů využít tak, aby pomohly vyučujícím i studujícím. Budeme hledat cesty, jak reagovat na změny, které možnost využít AI přináší: jak zadávat úkoly, seminární a další práce, tak aby bylo možné využít AI a zároveň se nevytratil smysl a učící potenciál, jak využívat AI k hodnocení, plánování výuky či výukových materiálů.

WS je pro začátečníky i zkušené uživatele, lektoři vyjdou vstříc vašim aktuálním potřebám.

Lektoři

Mgr. Tomáš Foltýnek, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře strojového učení a zpracování dat FI MU. Je odborníkem na akademickou integritu a plagiátorství, zejména se zaměřuje na etické využití umělé inteligence ve vzdělávání. Je předsedou mezinárodního sdružení European Network for Academic Integrity a místopředsedou Výboru Pan-European Platform for Ethics, Transparency, and Integrity in Education (ETINED) při Radě Evropy a certifikovaným školitelem výzkumné integrity VIRT2UE. Vedl několik národních a mezinárodních projektů zaměřených na akademickou integritu a na prevenci plagiátorství, organizuje konference na toto téma.

RNDr. Filip Lux doktorand v Centru pro zpracování biomedicínského obrazu (CBIA) na Katedře vizuální informatiky FI MU. Jeho výzkum je zaměřený na zpracování obrazových dat pomocí umělých neuronových sítí. Má několikaletou praxi s výukou na FI MU.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info