CERPEK Café aneb Kdo je dobrý vyučující?

  • 7. prosince 2023
    9:00 – 13:00
  • Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
  • Potvrzení účasti
    Událost již proběhla

Pouze pro zvané

Setkání

prezenční

Pedagogické kompetence

pouze pro zvané

Čeština

jazyk akce

Setkání lektorů a spolupracovníků a fanoušků CERPEK. Jako lektoři a vyučující často více dáváme než si bereme. Smyslem těchto setkání je vytvořit čas na načerpání inspirace a vytvoření nových kontaktů mezi lidmi, kteří se zajímají o kvalitu vysokoškolské výuky. Část setkání je vždy věnována neformálnímu networkingu a část seberozvoji a vzdělávání.

Tentokrát nahlédneme do vznikajícího kompetenčního rámce vyskokoškolského pedagoga. Provede nás Zuzana Vařejková, metodička CERPEK, pod jejíž rukou rámec vzniká. Prodebatujeme, jestli vůbec takový rámec potřebujeme, v čem nám může pomoci a co se nám nelíbí a jaký dopad na práci všech univerzitních vyučujících může a má mít.

Nabídneme kávu, čaj a dobré občerstvení, aby se vám spolu lépe mluvilo.

Lektorky

Mgr. Zuzana Kročáková

Vedoucí lektorka CERPEK

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, matka, punkový systematik, ENFP. Vystudovala učitelství češtiny a psychologie na PdF MU, pak sbírala pedagogické i životní zkušenosti na Lotyšské univerzitě v Rize, brněnském soukromém gymnáziu, na mateřské dovolené, na americké střední chlapecké škole a jako průvodce programu Učitel naživo. Už více než 15 let učí psychologii na Katedře psychologie PdF MU. Za svou erudici v zážitkové pedagogice vděčí dobrovolnické práci v Prázdninové škole Lipnice a Hnutí Brontosaurus. Lektorsky se zaměřuje na témata se zážitkovým učením spojená, jako je vedení reflexe, práce s cílem, výuková komunikace, poskytování zpětné vazby, tandemové učení a responzivní výuka. Její pedagogickou metou je „Neuč mnoho, nauč mnoho.‟

Mgr. et Mgr. Zuzana Vařejková, Ph.D.

Metodička a analytička rozvoje a vzdělávání, lektorka, členka řešitelského týmu projektu BELONG

e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, vystudovala Andragogiku a Sociální pedagogiku a poradenství na MU. Své odborné a lektorské zkušenosti získala při spolupráci s různými organizacemi. Nejvíce ji formovala organizace Age management a Centrum pro rodinu a sociální péči. Zabývá se vzděláváním dospělých, zejména didaktikou a tématy jako je učení na pracovišti, mezigenerační učení, age management a wellbeing. Je certifikovanou lektorkou vzdělávacího programu Profesní seniorita, který lektoruje pro různé cílové skupiny. V současné době působí na CERPEK jako lektorka a odborná pracovnice a na Ústavu pedagogických věd, kde vyučuje Age management a Profesní senioritu.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info