Studenti s psychickými obtížemi ve výuce: Zvládání studia a podpora v praxi

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Studenti s psychickými obtížemi se stávají stále významnější a rostoucí skupinou, jak ukazují statistiky získané střediskem Teiresiás.

Jaký je vlastně vliv těchto obtíží na jejich studium? Jak lze učení zvládat s nemocí, která není na první pohled viditelná? Jaké překážky musí tito studenti překonávat každý den? A jak to vypadá v případech, kdy se onemocnění projeví poprvé až během studia?

Přidejte se k nám, abychom společně prozkoumali, s jakými výzvami se studenti s psychickými obtížemi nejčastěji potýkají během semestru i zkouškového období, a objevili, jak i drobné úpravy mohou být pro ně zásadním způsobem pomoci.

Obsah

  • Podíváme se, jak dokáže psychické onemocnění zkomplikovat studium (a někdy i naopak).
  • Řekneme si, co jako vyučující můžeme pro tyto studenty dělat a budeme zároveň hledat hranice mezi podporou a zvýhodněním.
  • Ukážeme si, jak zvládat nejčastější krizové situace ve výuce – pláč, paniku a agresi.
  • V závěru nahlédneme do specifického světa studentů s autismem.

Lektorky

Absolvovala studium Psychologie na FF UPOL (bakalářské studium) a FF MU (navazující magisterské studium). Na PdF MU absolvovala studium Speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii a surdopedii. V současnosti pracuje jako pedagogicko-psychologická poradkyně pro studenty se specifickými nároky ve Středisku Teiresiás.

Absolvovala studium Psychologie na FF MU. V současnosti pracuje jako pedagogicko-psychologická poradkyně pro studenty se specifickými nároky ve Středisku Teiresiás. S absolvovaným studiem psychologie disponuje pevnými základy pro poskytování odborného poradenství a podpory ve vzdělávacím prostředí. Její empatie a schopnost naslouchat umožňují vytvářet důvěru s klienty a nalézat efektivní řešení pro jejich individuální potřeby.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Načítám...

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info