Když studující ve výuce (ne)mluví – reflektivní setkání

  • 24. ledna 2024
    16:00 – 18:00
  • Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Reflektivní setkání

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Nemáte-li čas na celý workshop, přijďte se krátce a intenzivně inspirovat u kolegů. Kolegiální sdílení je silným nástrojem profesního rozvoje pedagogů (a nejen jich) a má vliv i na pracovní pohodu. Pro toto setkání jsme vybrali nechvalně populární téma malé ochoty studujících ve výuce vyjadřovat své myšlenky, odpovídat na otázky, diskutovat… A na opačné straně téhož tématu jsou studenti, kteří hovoří stále, na úkor druhých, široce či od věci. Jak si s těmito jevy ve výuce poradit? Co jste zkusili a nefungovalo to a co se vám osvědčilo? Přijďte strávit příjemný podvečer v CERPEK sdílením radostí i strastí s kolegy.

Lektorky

Karel Doleček

e‑mail:

Karel se k pedagogice dostal v rámci studia učitelství na PedF MU a studia pedagogiky na FF MU. Dál se pedagogicky rozvíjí díky trvající spoluprácí s CERPEK a vlastní lektorskou činnost. Profesně se primárně věnuje facilitaci. V minulosti byl dlouhodobě aktivní v organizaci Otevřeno, kde se věnoval učitelskému vzdělávání, dnes je členem organizace NaZemi, kde se zabývá např. kritickou pedagogikou.

Mgr. Ingrid Procházková, Ph.D.

Manažerka a lektorka pro oblast rozvoje pedagogických kompetencí

e‑mail:

Vysokoškolská učitelka pečující o pedagogicko-didaktické vzdělávání budoucích učitelů a učitelek na FF MU a členka vedení Komunity vzdělavatelů budoucích učitelů. Výzkumně se zabývala kvalitou výuky a právě příprava kvalitní výuky patří mezi její oblíbená témata k lektorování. Své pedagogické dovednosti rozvíjela především v neziskové organizaci Hnutí Brontosaurus, kde vedla dětské i mládežnické oddíly a pečovala o vzdělávání místních organizátorů. Pokud zrovna nepečuje o budoucí i současné učitele a učitelky, píše texty o vzdělávání a stará se o faunu i flóru na svém k přírodě šetrném hospodářství.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info