Jak využít video ve výuce

  • 23. ledna 2025
    9:00 – 13:00
  • Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Změna termínu

Nový termín – 23. 1. 2025

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

V dnešním vzdělávacím prostředí hraje video, jako nástroj pro podporu učení, stále větší roli. Na tomto workshopu se zaměříme na to, jak video integrovat do výuky tak, aby přinášelo maximální užitek a smysl. Společně budeme hledat, jak stanovit kritéria pro výběr vhodných videí do výuky, jak z prostého informačního zdroje udělat studijní materiál, a také si sami vyzkoušíme, které výukové metody lze s videem použít. A to metody založené na osobním kontaktu, papíru a tužce a i metody pracující s digitálními online nástroji.

Pojmy, se kterými často pracujeme a dají se v uvozovkách považovat za naše „východiska“ jsou: metody RWCT, model E-U-R, Blended learning a Multimedia learning. Pokud je neznáte, nevadí!

Workshop je vhodný pro všechny vyučující, kteří s videem ve výuce pracují nebo právě chtějí začít.

Lektor

Působí v Audiovizuálním studiu Pedagogické fakulty MU. Je absolventem oborů Teorie interaktivních médií a Zkušenostně reflektivního učení na FF MU. Svou profesní dráhu zahájil ve vzdělávací organizaci NaZemi, kde pracoval jako metodik, lektor a produkční vzdělávacích materiálů.

V současné době se zaměřuje na dvě klíčové oblasti: design a tvorbu výukového, propagačního a popularizačního audia a videa v univerzitním prostředí a na rozvoj pedagogických kompetencí se zaměřením na konstruktivistickou pedagogiku a multimediální vzdělávání.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info