S odborným textem až na vrchol pyramidy a se zákony do divadla.

Zakázané otázky v práci

Na lekci zjistíme, na jaké otázky se zaměstnavatel nemůže ptát uchazeče o práci při pracovním pohovoru a ani zaměstnance během trvání pracovního poměru. Budou představeny jak obecné myšlenky ukryté za relevantní právní úpravou, tak prozkoumány konkrétní situace z praxe.

V lekci prožijeme zejména práci s textem, a to při použití metody „pyramida“. Budeme si moci vyzkoušet, jak tato metoda usnadňuje práci s (odborným) textem, napomáhá rozvoji dovednosti čtení s porozuměním a zároveň umožňuje práci skupiny i jednotlivce. V další části lekce zažijeme výuku v designu metody „role-playing“. Ta napomůže lepší představě o použitelnosti informací v každodenní praxi a k trvalejšímu osvojení informací.

Vystudoval právnickou fakultu, kde se vedle odborných vyučovacích předmětů věnuje rozvoji výuky pro nekmenové studující. V minulosti participoval na akcích jako je Noc vědců, Noc práva nebo Science Slam MUNI. Své pedagogické dovednosti dlouhodobě rozvíjí samovzděláváním a navštěvováním odborných workshopů. Kromě domovské právnické fakulty spolupracuje též s Ústavem pedagogických věd Filozofické fakulty MU a s Centrem rozvoje kompetencí.​

CERPEK o Michalovi: Michala jsme poznali jako jednoho z účastníků našeho vzdělávacího programu již před lety. Už tehdy nám bylo jasné, že před sebou máme vynikajícího vyučujícího, se kterým se nevidíme naposled. Dnes jsme moc rádi, že se k nám Michal stále vrací nejen jako účastník, ale také jako lektor. Víme, že Michal má rád divadlo a tak nějak tušíme, že herectví se ukáže i v jeho festivalové lekci.

Přihlášení

Načítám...

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info