Workshop: Duševní hygiena učitele aneb Jak se nezbláznit v dalším online semestru

  • 5. března 2021
    9:00 – 14:00

12 účastníků

kapacita

5 hodin

doba trvání

2. 3. 2021

termín pro přihlášky

Také už vám z všemožných omezení „šibe“? Začínáte nesměle pochybovat o tom, že pandemie rozvíjí u dětí samostatnost a ve vztazích prohlubuje pouto mezi partnery? Se závistí pozorujete kolegy, kteří zuřivě vytváří poutavé online aktivity pro studenty, zatímco vy na share screen reagujete stále křikem z okna? Pokud tomu tak je, přijďte načerpat novou energii pro nadcházející on-line semestr na tento workshop.
Nebudeme se bavit o tom, co není dobré a v dohledné době nepůjde ani změnit (např. počet hodin strávených u počítače). Soustředit se budeme naopak na to, na co vliv máme. Dozvíte se, co a proč jíst, pít, které drogy (chytré) brát či nebrat, a co funguje mnohem lépe než drogy. Podíváme se i na “tvrdá data” ohledně vlivu fyzické aktivity na depresi, úzkostné stavy a „Alzheimera“. Vyzkoušíte si na vlastní kůži/hlavě aktuální trendy v relaxačních technikách a dozvíte se základy zvládání agrese na pracovišti, tj. pro mnohé aktuálně v domácnosti. Prostě běžná psychická příprava na další online semestr☺.

Podrobnosti k průběhu workshopu
V průběhu workshopu je počítáno s pauzou na oběd, dle aktuální domluvy s účastníky webináře.
Ve druhé polovině workshopu budeme zkoušet relaxační techniky, optimální je proto mít místnost pro sebe a mít možnost si lehnout, popř. velmi pohodlně sednout tak, aby bylo možné uvolnit krční svaly.

Webinář je podpořen projektem RVV – účast na něm je zdarma. Zúčastnit se ho mohou akademičtí pracovníci i doktorští studenti.

Workshop proběhne on-line v Zoom.

Přihlásit se na workshop

Lektorka:

Mgr. et Mgr. Alicja Ewa Leix, Ph.D.

Rodačka z polské Vratislavi, v České republice žije od roku 2000. Psychologické a lingvistické vzdělání uplatňuje v soukromé praxi a ve spolupráci s řadou státních, veřejnoprávních a neziskových institucí (mj. Národní pedagogický Institut, Masarykova univerzita, Univerzita Palackého v Olomouci, Justiční Akademie, Česká advokátní komora, Akademie Věd České republiky). Zajímá ji vývojová a sociální psychologie, kvalitativní metodologie, čeština pro cizince; v poslední době speciálně vícejazyčnost, chyby v uvažování a práci paměti, optimalizace mentálního výkonu.

Kontakt na koordinátorku:

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info