Workshop: Jak na studijní neúspěšnost?

  • 27. ledna 2022
    9:30 – 15:00

12 účastníků

kapacita

5 hodin a 30 minut

doba trvání (včetně pauzy na oběd)

25. 1. 2022

termín pro přihlášky

Téměř šedesát procent studentů, kteří se zapíší do bakalářského cyklu na MU své studium řádně nedokončí. Co stojí za tímto alarmujícím číslem? A můžu já jako učitel něco změnit?

Máte pocit, že mnoho studentů nezvládá plnit nároky, které na ně vysokoškolská výuka klade, studium je nebaví a nepracují naplno? Jste z toho rozladění a přáli byste si, aby tomu bylo jinak? Přemýšlíte, jak prohloubit znalosti a dovednosti, s nimž studenti Váš předmět opouštějí? Potom je tento seminář určen pro Vás.

Na workshopu se dozvíte, jaká opatření mohou přispět ke snižování studijní neúspěšnosti. Společně budeme přemýšlet nad postupy vhodnými pro konkrétní předměty a situace. Pokud budete chtít, můžete si během semináře vypracovat plán podpory studijní úspěšnosti pro Vámi zvolený předmět.

V rámci workshopu je počítáno s hodinovou přestávkou na oběd od 11:30h do 12:30h.

Workshop je podpořen projektem MUNI 4.0 a účast na něm je zdarma. Zúčastnit se ho mohou vyučující i doktorští studenti MU.

Workshop je plánován jako prezenční. Jen v případě, že prezenční forma nebude možná z důvodů nařízení univerzity, proběhne workshop on-line.

Místo konání: seminární místnost FF MU, C43. Místnost se nachází ve čtvrtém podlaží budovy C, Arna Nováka 1, Brno

Přihlásit se na workshop

Lektorky:

prof. Mgr. Klára Šeďová, Ph.D.
e‑mail:

Klára Šeďová působí na Ústavu pedagogických věd FF MU. Kromě toho, že má více než dvacetiletou zkušenost jako vysokoškolská učitelka, se tématy studentského učení a výukových strategií zabývá též výzkumně. Je také akademickou garantkou Poradenského centra MU, které se zaměřuje na řešení problematiky studijní neúspěšnosti v univerzitním kontextu.

Mgr. Karla Brücknerová, Ph.D.

zástupkyně vedoucího ústavu – Ústav pedagogických věd

e‑mail:

Karla Brücknerová působí na Ústavu pedagogických věd FF MU. Má více než patnáctiletou zkušenost s vysokoškolskou výukou na několika vysokoškolských pracovištích v nejrůznějších typech předmětů, včetně nácvikových předmětů připravujících budoucí učitele. Výzkumně se věnuje profesnímu rozvoji učitelů a stále intenzivněji také vysokoškolské pedagogice. V posledních letech působí i jako mentorka vysokoškolských učitelů a lektorka CERPEK.

Kontakt na koordinátorku:

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info