Mgr. Petr Sudický
Specialista v oblasti technologií ve vzdělávání a komunikace vědy. Spoluzakladatel Kanceláře e-learningu FF MU, kterou vedl v letech 2010-2017.
kapacita
doba trvání
termín pro přihlášky
Online výukové hodiny realizované formou videokonferenčních hovorů nepochybně představují jeden ze základních stavebních prvků kvalitní online výuky. Jakou roli ale tato online setkání se studenty vlastně hrají v celkové koncepci distančního vzdělávání? A jak je možné se posunout od jednosměrného přednáškového modelu k aktivnímu zapojení studentů v průběhu online hodiny?
Cílem druhého workshopu série je nabídnout praktické tipy a postupy při realizaci efektivních online výukových hodin – od metodické a technické přípravy hodiny po aktivaci připojených studentů a podporu interaktivity online setkání. Součástí workshopu bude i diskuze o vlastním účelu a cílech online hodin v rámci distančního vzdělávání a jejich vazba na celkovou koncepci vašich jednotlivých předmětů.
Z hlediska technologií představí workshop výukové možnosti videokonferenčního nástroje ZOOM. Vedle toho si ukážeme několik zajímavých online aplikací podporujících aktivizaci studentů v průběhu online hodin. Práci se všemi prezentovanými nástroji si budete moci v průběhu workshopu prakticky vyzkoušet.
Workshop je podpořen projektem RVV – účast na něm je zdarma. Zúčastnit se ho mohou akademičtí pracovníci i doktorští studenti.
Specialista v oblasti technologií ve vzdělávání a komunikace vědy. Spoluzakladatel Kanceláře e-learningu FF MU, kterou vedl v letech 2010-2017.
Kontakt na koordinátorku:
e‑mail: |
---|
Sdílení události