Workshop: Stavíme pevný základ úspěšné on-line výuky z pohodlí domova

  • 2. února 2021
    14:00 – 17:00

15 účastníků

kapacita

180 minut

doba trvání

31. 1. 2021

termín pro přihlášky

Přemýšlíte, jak transformovat svůj stávající výukový obsah do online podoby tak, aby distanční výuka přestala být jen krizovým řešením, ale stala se plnohodnotnou a kvalitní vzdělávací zkušeností pro studenty? A jaké jsou vlastně klíčové rozdíly mezi prezenční a distanční formou vzdělávání z pohledu učitele?

V prvním workshopu série se zaměříme na základní metodická východiskapraktické úvahy, které vám mohou pomoci při přechodu na opravdovou distanční výuku. Blíže se pak podíváme na roli komunikace a její formy v rámci online vzdělávání a také na to, jak přemýšlet o koncepci a účelu online vzdělávacích opor (tj. kurzů v ELFu/Moodlu nebo interaktivních osnov v ISu).

Základním technologickým zázemím pro tento workshop (i celou sérii) bude systém Moodle* (ELF), jenž nabízí řadu unikátních nástrojů, které umožňují výrazně zefektivnit online vzdělávací zkušenost pro učitele i studenty (ty hlavní si rámcově představíme). 

*Zkušenosti s používáním systému Moodle nejsou podmínkou účasti, workshop je otevřen všem zájemcům bez ohledu na to, jaký systém pro správu své online výuky aktuálně používají.

Workshop je podpořen projektem RVV – účast na něm je zdarma. Zúčastnit se ho mohou akademičtí pracovníci i doktorští studenti.

Workshop proběhne on-line v ZOOM.

Lektor:

Kontakt na koordinátorku:

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info