Mgr. Petr Sudický
Specialista v oblasti technologií ve vzdělávání a komunikace vědy. Spoluzakladatel Kanceláře e-learningu FF MU, kterou vedl v letech 2010-2017.
kapacita
doba trvání
termín pro přihlášky
Přemýšlíte, jak transformovat svůj stávající výukový obsah do online podoby tak, aby distanční výuka přestala být jen krizovým řešením, ale stala se plnohodnotnou a kvalitní vzdělávací zkušeností pro studenty? A jaké jsou vlastně klíčové rozdíly mezi prezenční a distanční formou vzdělávání z pohledu učitele?
V prvním workshopu série se zaměříme na základní metodická východiska a praktické úvahy, které vám mohou pomoci při přechodu na opravdovou distanční výuku. Blíže se pak podíváme na roli komunikace a její formy v rámci online vzdělávání a také na to, jak přemýšlet o koncepci a účelu online vzdělávacích opor (tj. kurzů v ELFu/Moodlu nebo interaktivních osnov v ISu).
Základním technologickým zázemím pro tento workshop (i celou sérii) bude systém Moodle* (ELF), jenž nabízí řadu unikátních nástrojů, které umožňují výrazně zefektivnit online vzdělávací zkušenost pro učitele i studenty (ty hlavní si rámcově představíme).
*Zkušenosti s používáním systému Moodle nejsou podmínkou účasti, workshop je otevřen všem zájemcům bez ohledu na to, jaký systém pro správu své online výuky aktuálně používají.
Workshop je podpořen projektem RVV – účast na něm je zdarma. Zúčastnit se ho mohou akademičtí pracovníci i doktorští studenti.
Specialista v oblasti technologií ve vzdělávání a komunikace vědy. Spoluzakladatel Kanceláře e-learningu FF MU, kterou vedl v letech 2010-2017.
Kontakt na koordinátorku:
e‑mail: |
---|
Sdílení události