Workshop: Tandemová výuka

  • 27. dubna 2022
    9:00 – 13:00

16 účastníků

kapacita

4 hodiny

doba trvání

25. 4. 2022

termín pro přihlášky

Tandemová nebo také párová výuka se postupně stává součástí praxe na základních a středních školách. Vyučujícím přináší spoustu příležitostí učit se od sebe navzájem, podpořit se a obohatit vlastní výuku. Studujícím zase přináší více pozornosti a možnost učit se, jak potřebují.

I na univerzitě nám tandemová výuka nabízí spoustu přínosů. Workshop vás provede výhodami a úskalími tandemové výuky, ukáže vám její možné formy a pokusí se vás přesvědčit, že stojí za to se do ní pustit a vyzkoušet ji. Společně se budeme učit, jak si vybrat „parťáka“, jak se na tandemovou výuku připravit a jak z ní vytěžit maximum. Workshop pracuje s autentickými nahrávkami tandemové výuky na různých typech škol.

„Tandemovka není pro každou příležitost a pro každý pár, ale pokud se vydaří, vytvoří jedinečnou příležitost k učení pro všechny zúčastněné.“

Účast na workshopu je zdarma. Zúčastnit se ho mohou vyučující i doktorští studenti MU.

Workshop je plánován jako prezenční. Jen v případě, že prezenční forma nebude možná z důvodů nařízení univerzity, proběhne workshop on-line.

Místo konání: místnost 328, Komenského náměstí 2, Brno

Přihlásit se na workshop

Lektorka:

Mgr. Zuzana Kročáková
e‑mail:

Lektorka vzdělávání dospělých, vystudovala učitelství češtiny a psychologie na PdF MU. Své pedagogické i životní zkušenosti získala na Lotyšské univerzitě v Rize, brněnském soukromém gymnáziu, Katedře psychologie PdF MU i na americké střední chlapecké škole. Za svou erudici v zážitkové pedagogice vděčí dobrovolnické práci v Prázdninové škole Lipnice a Hnutí Brontosaurus. V současnosti učí Pedagogickou psychologii na PdF MU a zároveň působí jako lektorka CERPEK MU a průvodce učitelů ve společnosti Učitel naživo. Zajímá ji téma psychické bezpečnosti ve výchově a vzdělávání a rozvíjení měkkých dovedností.

Kontakt na koordinátorku:

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info