Sdílení videí

OneDrive
 • Přihlášení k M365

  Nejdříve se přihlaste na stránce www.office.com do svého univerzitního účtu Microsoft365.

  K přihlášení použijte svoji mailovou adresu ve formátu učo@muni.cz. Následně se v Jednotném přihlášení přihlaste pomocí svého UČOprimárního hesla.

 • Přístup na OneDrive

  Na OneDrive se dostanete kliknutím na ikonku modrého obláčku v levé postranní liště na webu Office. Případně můžete kliknout na ikonu devíti teček v levém horním rohu prohlížeče a následně vybrat OneDrive ze seznamu aplikací.

 • Soubor/složka ke sdílení

  Na webu OneDrivu si vyberte složku nebo soubor, který chcete sdílet. Vpravo vedle názvu složky nebo souboru je přímo tlačítko pro sdílení, nebo můžete kliknout na ikonu tří teček a následně vybrat Sdílet z kontextové nabídky.

  Pokud na OneDrivu zatím nemáte soubor, který chcete sdílet, stačí ho myší přetáhnout do okna prohlížeče. Soubor se pak nahraje do složky na OneDrivu, do které jste ho přetáhli.

 • Sdílení přes odkaz

  Základní možností pro sdílení je sdílení prostřednictvím odkazu. Každý, kdo bude mít tento odkaz, bude mít přístup ke zvolenému souboru nebo složce. Odkaz pro sdílení lze odeslat přímo z OneDrivu vybraným lidem, nebo je možné si ho zkopírovat a následně ho všem zamýšleným adresátům souboru nebo složky a poslat e-mailem, nebo třeba prostřednictvím chatu v MS Teams.

 • Sdílení konkrétním osobám

  Sdílení je možné omezit pro konkrétní osoby, respektive pro konkrétní uživatelské účty. Pomocí vyhledávače můžete vyhledat požadovanou osobu nebo osoby buď pomocí jména, nebo pomocí UČA. Zároveň můžete přidat krátkou zprávu, která se zašle spolu s informací o sdílení vámi vybraným adresátům.

  Své záznamy sdílejte Janu Štěpánkovi (UČO 215967), který je zpracuje a vloží do e-learningového kurzu, kde k nim budete mít přístup vy i lektoři.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info