Mgr. Ingrid Procházková, Ph.D.
Manažerka a lektorka pro oblast rozvoje pedagogických kompetencí
telefon: | 549 49 6156 |
---|---|
e‑mail: |
CERPEK je pracovištěm s celouniverzitní působností a jako takové také participuje na řadě aktivit, přičemž o spolupráci může požádat kterékoliv pracoviště MU. Poskytujeme workshopy na zakázku, přednášíme na interních konferencích, pomáháme s evaluací výuky, spolupracujeme na tvorbě metodických materiálů, podílíme se na přípravě strategických dokumentů v oblasti zvyšování kvality výuky a mnohé další. Pokud jste si nevybrali z naší nabídky a máte zájem o služby na míru vašemu pracovišti, můžete se na nás obrátit.
Kontaktní osoba
Manažerka a lektorka pro oblast rozvoje pedagogických kompetencí
telefon: | 549 49 6156 |
---|---|
e‑mail: |
V jarním semestru 2021 probíhala pilotní distribuce ankety zjišťující, jak studenti a studentky vnímají kvalitu výuky klinických vyučovacích předmětů. Této pilotáže se účastnily tři kliniky s celkem sedmi vyučovacími předměty. Po úpravě může být anketa rozšířena na celou fakultu. Následná analýza a interpretace dat pomůže nastavit takové podpůrné mechanismy, které pomohou zvýšit kvalitu tohoto typu výuky a rozvinout pedagogické kompetence tamních vyučujících. CERPEK se podílel na designování ankety zjišťující zpětnou vazbu a dále se bude podílet na realizaci případných vzdělávacích aktivit na základě poptávky Lékařské fakulty.
Jako podpora pedagogických kompetencí se uskutečňuje série tzv. Učitelských odpolední, krátkých interaktivních workshopů reagujících na aktuální potřeby vyučujících katedry.
V období, kdy se výuka přesunula do on-line prostoru jsme ve spolupráci s Ústavem pedagogických věd FF MU vytvořili metodické materiály týkající se základních podob on-line výuky a jejích principů a specifik, a dále také možností komunikace se studujícími a jejich aktivizace v on-line výukovém prostředí. Všechny tyto metodické materiály (letáky s infografikou i texty na webu) jsou umístěny na webových stránkách FF MU.
Jednorázové workshopy otevírající pedagogická témata doktorandům, kteří začínají vyučovat.
Od jarního semestru 2021 vedeme některé workshopy, které spojují technologickou a didaktickou stránku výuky, ve spolupráci s Kanceláří e-learningu, CIT FF MU. Realizovali jsme workshopy na téma flipped classroom, formativní hodnocení v e-learningovém kurzu a věnovali jsme se také problematice plnění zadaných úkolů v e-learningovém kurzu. Na některých z těchto workshopů jsme spolupracovali s Ústavem pedagogických věd FF MU.
Ve druhé polovině roku 2022 jsme se připojili k podpoře realizace vyučovacích předmětů společného univerzitního základu (tzv. CORE). Aktuálně poskytujeme podporu vyučujícím v podobě konzultací a také rozvojových setkávání. Dále se podílíme přípravě systému evaluace těchto vyučovacích předmětů.
V rámci tohoto projektu od druhé poloviny roku 2022 spolupracujeme na dvou oblastech, kterými jsou systém podpory inovací ve vysokoškolské výuce a také identifikace excelentních studijních programů na Masarykově univerzitě.