Dílna rozvoje pedagogických kompetencí

Vizí CERPEK pro oblast pedagogických kompetencí je, aby: všichni vyučující na Masarykově univerzitě vyučovali kvalitně a s vysokým dopadem na studijní úspěšnost, a jejich výuka měla pozitivní vliv na wellbeing studujících i jich samotných. Tuto vizi naplňujeme i prostřednictvím uceleného vzdělávacího programu s názvem Dílna rozvoje pedagogických kompetencí. Dílna je obvykle považována za „prostor, ve kterém lidé pracují a vytvářejí nové hodnoty, kde se něco nového tvoří nebo něco starého opravuje či renovuje“. A právě to je podstatou naší Dílny, která nabízí individualizovaný rozvoj vysokoškolských vyučujících. Věříme, že péče věnovaná vyučujícím posiluje jejich sebedůvěru a poskytuje tradiční i inovativní nástroje podporující zvýšení kvality a efektivity výuky. Napomáhá také při budování učící se komunity a staví téma rozvoje výuky do popředí zájmu jednotlivých vyučujících, pracovišť i celé univerzity. Studujícím pak poskytuje možnost vzdělávat se pod vedením proškolených vyučujících, což může přispívat k jejich lepšímu mínění o výuce čímž také může docházet ke snížení studijní neúspěšnosti.

Harmonogram Dílny

podzimní semestr 2023

Laboratoř

4.–8. 9. 2023, vždy 9:00–14:30

Ateliér I

5. 10. 2023, 9:00–13:00

Ateliér II

26. 10. 2023, 9:00–13:00

Ateliér III

23. 11. 2023, 9:00–13:00

Studio

podzimní semestr 2023

Galerie

11. 1. 2024, 9:00–14:30

Harmonogram jaro 2023

Komu je Dílna určena?

Dílna je určena všem vyučujícím Masarykovy univerzity nezávisle na výši jejich úvazku a výukové zátěže či délce výukové praxe. Mohou se jí účastnit i doktorští studenti a studentky podílející se na výuce. Podmínkou účasti v Dílně je aktivní podíl na výuce v jejím průběhu.

Jak� je harmonogram D■lny?

Dílna trvá jeden semestr, konkrétně jde o 55 hodin vzdělávání. Vzdělávací program se skládá ze čtyř částí zahrnujících jak individuální práci, tak společná setkávání. Součástí Dílny rozvoje pedagogických kompetencí jsou Laboratoř, Ateliéry, Studio a Galerie.

Dílna se otevírá vždy před začátkem semestru, a to v září a v lednu. Pro podzimní semestr přijímáme přihlášky v květnu a červnu, pro jarní pak v říjnu a listopadu.

V jakém jazyce je Dílna realizována?

Dílna je realizována v českém jazyce, má však také anglickou podobu.

Kde se bude Dílna konat?

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Jaká je kapacita Dílny?

Maximální kapacita Dílny je 20 osob.

Co je podmínkou pro získání osvědčení?

Aktivní účast na všech částech Dílny.

Na koho se obrátit s dotazy?

Předchozí Následující

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info