Konference CERPEK 2017

Záštitu nad konferencí převzal rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, garantem konference je prorektor pro akademické záležitosti Martin Bareš.

Datum a místo konání: 8. června 2017, aula Fakulty sociálních studií MU (Joštova 10, Brno, 3. patro), 9.30 – 13.00 hod.

Programová struktura konference

• Obecná východiska, potřeby a inspirace v oblasti rozvoje pedagogických kompetencí
  • Praktické zkušenosti z pohledu pedagogů i studentů.

Cílem konference bylo zahájení širší diskuse nad možnostmi rozvoje pedagogických kompetencí vyučujících jakožto jednoho ze základních nástrojů zvyšování kvality výuky na Masarykově univerzitě. Představeny byly např. výsledky kvalitativního výzkumného šetření v dané oblasti nebo nově vznikající Centrum pro rozvoj pedagogických kompetencí MU, jehož cílem je právě systematické zvyšování úrovně kompetencí spojených s přípravou výuky, jejím vedením, využíváním nových technologií ve výuce, zapojováním studentů do výuky a jejich hodnocením. O své poznatky se s účastníky konference podělili také pedagogové MU, kteří již mají v oblasti rozvoje pedagogických kompetencí své praktické zkušenosti.

Načítám mapu…