3. září - první školní den nejen pro žáky

6. 9. 2018 Ingrid Procházková

Jeffrey Vanderziel zahajuje již třetí běh vzdělávacího programu CERPEK.

3. září jsme zahájili již třetí běh (běh C) ročního vzdělávacího programu Centra rozvoje pedagogických kompetencí. Do lavic usedlo bezmála 40 akademiků s cílem stát se "lepšími" učiteli. Tento týden je čeká kurz s názvem Laboratoř pedagogických kompetencí, kde budeme probírat základní pedagogická a didaktická témata jako je příprava výuky, komunikace se studenty, hodnocení studentů a tak dále. To, co se účastníci kurzu v Laboratoři naučí, se budou v následujícím semestru snažit začlenit do své výuky.

Někteří vysokoškolští učitelé nám v pondělí prozradili, že by se rádi dozvěděli, jak více motivovat studenty k učení, jak se lépe připravovat na výuku, anebo jak být přísným a zároveň oblíbeným učitelem. Doufáme, že se všechna přání účastníků kurzu vyplní a že do nového semestru vkročí s úsměvem na rtech a plni elánu, který je neopustí ani na jeho konci.