Kde je hranice plagiátorství?

  • 1. listopadu 2023
    9:00 – 13:00
  • Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

Jak poznat, co je a co není plagiátorství? Jak posoudit jeho závažnost? Na uvedené otázky se pokusíme odpovědět během diskuse nad několika obecnými scénáři.

Budeme se zabývat důvody, které vedou studenty k plagiátorství a způsoby, jak se vyhnout úmyslnému i neúmyslnému plagiátorství. V rámci workshopu budou prezentovány výsledky výzkumu z 39 evropských zemí o tom, jak studenti a učitelé plagiátorství vnímají. Na závěr se zmíníme o technických možnostech systémů pro podporu odhalování plagiátorství a o tom, jak správně porozumět jejich výstupům.

Lektoři

Mgr. Tomáš Foltýnek, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře strojového učení a zpracování dat FI MU. Je odborníkem na akademickou integritu a plagiátorství, zejména se zaměřuje na etické využití umělé inteligence ve vzdělávání. Je předsedou mezinárodního sdružení European Network for Academic Integrity a místopředsedou Výboru Pan-European Platform for Ethics, Transparency, and Integrity in Education (ETINED) při Radě Evropy a certifikovaným školitelem výzkumné integrity VIRT2UE. Vedl několik národních a mezinárodních projektů zaměřených na akademickou integritu a na prevenci plagiátorství, organizuje konference na toto téma.

Ing. Dita Henek Dlabolová, Ph.D.

Je výkonnou ředitelkou European Network for Academic Integrity. Akademické etice, akademickému psaní a prevenci plagiátorství se věnuje od roku 2013, a to jak prakticky, tak i ve svém výzkumu. Vedla semináře v ČR i v zahraničí a podílí se na organizaci European Conference on Ethics and Integrity in Academia.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info