Respekt až na půdu I.

 • 13. září 2023
  9:00 – 12:30
 • Událost již proběhla

Workshop

online – Zoom

Osobnostní kompetence

studenti doktorského studia Masarykovy univerzity

Čeština

jazyk akce

Workshop Respekt až na půdu I. * akademickou, je prakticky zaměřený interaktivní workshop, jehož cílem je podat informace a zohlednit specifické postavení doktorandů a doktorandek v univerzitním prostředí. Cílem je zprostředkovat nástroje, které tvoří preventivní složku řešení sexuálního obtěžování, šikany a násilí na akademické půdě. Workshop je úvodem do tématu sexuálního obtěžování. Společně si povíme, co všechno se dá považovat za sexuální obtěžování a násilí jak ze strany vysokoškolských zaměstnanců a zaměstnankyň, tak ze strany studentstva. Probereme, co dělat, pokud jsme problematickému chování svědky či svědkyněmi, jak jednat s oběťmi a původci a původkyněmi patologických jevů a na koho se obrátit pro pomoc. Vyzkoušíme si modelové situace, dozvíme se praktické informace z Česka i ze zahraničí, budeme sdílet svoje postoje a názory a všichni odejdeme o něco lépe připraveni nebýt součástí problému.

Obsah

 • představení Konsentu a účastníků a účastnic
 • diskuse o tématu sexuálního obtěžování a jeho formách
 • skupinová práce s reálnými příběhy z vysokoškolského prostředí – vyvracení mýtů a dezinformací v otázce sexuálního obtěžování a násilí
 • efekt přihlížejícího a jak se stát aktivní/m přihlížející/m
 • jak komunikovat s osobou, která se nám svěří s tím, že zažila nějakou formu sexuálního obtěžování
 • zpětná vazba

Cíle

 • získáte základní vhled do tématu sexuálního obtěžování, jeho forem a souvisejícího patologického chování na vysokých školách ve vztahu ke specifické pozici doktorandů a doktorandek na univerzitě
 • seznámíte se s preventivními mechanismy a nástroji k řešení těchto problémů

Lektorky

Veronika Haumerová

Vystudovala psychologii se zaměřením na psychoterapii a klinickou psychologii na Masarykově univerzitě. V Konsentu působí tři a půl roku. Lektoruje programy pro dospělé i dospívající, zejména na školách – vysokých, středních a základních, ale i programy pro rodiče, pro vyučující a další skupiny. Koordinuje workshopy na školách a příležitostně se věnuje i metodické práci.

Karolína Kolářová

Momentálně dokončuje magisterské studium Genderových studií na Univerzitě Karlově. V Konsentu pracuje od září 2023 jako asistentka projektu Respekt až na půdu a taktéž jako lektorka tohoto projektu. Dále v Konsentu pracuje na mezinárodním projektu Love ACTually a příležitostně lektoruje i v dalších projektech.

Konsent, z.s.

Praktické informace

Akce proběhne na platformě Zoom. Odkaz pro připojení obdrží účastníci e-mailem před konáním akce.

Kontaktní osoba


Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info