Respekt až na půdu I.

 • 27. září 2023
  9:00 – 12:30
 • Událost již proběhla

Workshop

prezenční

Osobnostní kompetence

akademičtí i neakademičtí zaměstnanci fakult, VŠÚ, RMU a dalších HS

Čeština

jazyk akce

Workshop Respekt až na půdu I. * akademickou, je prakticky zaměřený interaktivní workshop, jehož cílem je podat zaměstnancům a zaměstnankyním informace a zprostředkovat nástroje, které tvoří preventivní složku řešení sexuálního obtěžování, šikany a násilí na akademické půdě. Workshop je úvodem do tématu sexuálního obtěžování. Společně si povíme, co všechno se dá považovat za sexuální obtěžování a násilí jak ze strany vysokoškolských zaměstnanců a zaměstnankyň, tak ze strany studentstva. Probereme, co dělat, pokud jsme problematickému chování svědky či svědkyněmi, jak jednat s oběťmi a původci a původkyněmi patologických jevů a na koho se obrátit pro pomoc. Vyzkoušíme si modelové situace, dozvíme se praktické informace z Česka i ze zahraničí, budeme sdílet svoje postoje a názory a všichni odejdeme o něco lépe připraveni nebýt součástí problému.

Obsah

 • představení Konsentu a účastníků a účastnic
 • diskuse o tématu sexuálního obtěžování a jeho formách
 • skupinová práce s reálnými příběhy z vysokoškolského prostředí – vyvracení mýtů a dezinformací v otázce sexuálního obtěžování a násilí
 • efekt přihlížejícího a jak se stát aktivní/m přihlížející/m
 • jak komunikovat s osobou, která se nám svěří s tím, že zažila nějakou formu sexuálního obtěžování
 • zpětná vazba

Cíle

 • získáte základní vhled do tématu sexuálního obtěžování, jeho forem a souvisejícího patologického chování na vysokých školách
 • seznámíte se s preventivními mechanismy a nástroji k řešení těchto problémů
 • budete mít možnost diskutovat o konsenzu v přístupu k řešení témat týkajících se prevence a řešení patologických jevů

Lektorky

Veronika Haumerová

Vystudovala psychologii se zaměřením na psychoterapii a klinickou psychologii na Masarykově univerzitě. V Konsentu působí tři a půl roku. Lektoruje programy pro dospělé i dospívající, zejména na školách – vysokých, středních a základních, ale i programy pro rodiče, pro vyučující a další skupiny. Koordinuje workshopy na školách a příležitostně se věnuje i metodické práci.

Markéta Brabcová

Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a momentálně dokončuje magisterské studium na katedře Genderových studií na FHS UK. Má profesní zkušenosti ze soukromého sektoru, státní správy i neziskového sektoru. Pro Konsent lektoruje půl roku, na projektech Respekt až na půdu, Respekt je profi a Respekt je sexy.

Konsent, z.s.

Praktické informace

Během workshopu vám nabídneme kávu, čaj a drobné sladkosti.

Kontaktní osoba

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…


Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info