Duševní zdraví a osobní pohoda vyučujících na MU

Workshop

prezenční

Pedagogické kompetence

vyučující MU, studující doktorských studijních programů

Čeština

jazyk akce

V rámci tohoto workshopu se budeme věnovat několika tématům a technikám, které by měly posílit vaše duševní zdraví a well-being. Ty jsou úzce spojeny s prožívanou kvalitou života na osobní i profesní rovině.

Workshop se skládá ze tří částí. Na začátku workshopu prozkoumáme různé aspekty vašeho well-beingu – podíváme se na to, jakou roli hraje ve vašem aktuálním životě. Poté se zaměříme na identifikaci a následnou práci s vašimi silnými stránkami. Ty jsou klíčové pro profesní spokojenost, kvalitu práce a rovnováhu v pracovním životě. V posledním kroku se budeme věnovat laskavosti k sobě ve vztahu k vnitřní kritice a nárokům, které na sebe klademe.

Workshop je postaven na 1) informacích podložených důkazy a 2) praktických tipech pro každodenní praxi. Součástí workshopu je sdílení zkušeností a vzájemná podpora mezi účastníky.

Lektor

Jsem doktorand na PedF při Katedře pedagogiky. Zároveň i pedagog aktuálně působící na gymnáziu, kde se věnuji osobnostně sociálnímu rozvoji a projektové výuce. Můj disertační výzkum je zaměřen na podporu wellbeingu dětí na druhém stupni základní školy. Vedu workshopy na téma posílení wellbeingu pro žáky*čky, studující na MUNI a vyučující na zákládních a středních školách. Sedm let jsem učil na inovativní základní škole, přes deset let vzdělávám dospělé v tématu výchovy a vzdělávání v Junáku. V neposlední řadě lektoruji workshopy pro rodičezaměřené na tvorbu podporujícího vztahu s dítětem prostřednictvím hry.

Místo konání

Školicí místnost CERPEK (místnost č. 328), Komenského náměstí 2, Brno.

Načítám mapu…

Kontaktní osoba


 

Přihlášení

Načítám...

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info