CERPEK na EDU snídani

Na konci května se v brněnském Impact Hub uskutečnila EDU snídaně pořádaná společností Seduo a CERPEK byl u toho! Do panelové diskuse byla pozvána Iva Lízalová, aby hovořila o vzdělávání zaměstnanců na Masarykově univerzitě.

25. 6. 2024 Iva Lízalová

Bez popisku

Více než 100 účastníků z různých pracovišť, jak z komerční, tak ze státní sféry, mělo příležitost nahlédnout pod pokličku systému vzdělávání zaměstnanců na Masarykově univerzitě. Naše univerzita s téměř 7000 zaměstnanci představovala největší instituci na tomto setkání. Účastníky v diskusi zaujal zejména obsah vzdělávání v oblasti osobnostního rozvoje a leadershipu, které CERPEK nabízí včetně realizace programů TalentManažer. Dále propojení online a offline vzdělávání a s tím související vysoký zájem o SEDUO licence mezi akademiky i neakademiky.

Jednou z otázek publika bylo, jak motivujeme zaměstnance ke vzdělávání, když účast na vzdělávacích akcích CERPEK je pro zaměstnance Masarykovy univerzity dobrovolná a přesto máme neustále plno. Věříme, že odpověď pro některé zúčastněné mohla být inspirací v jejich práci. Je to na prvním místě kvalita vzdělávacích akcí, kterou pravidelně vyhodnocujeme. Díky ní účastníci našich vzdělávacích akcí šíří povědomí o nabídce CERPEK a doporučují účast na vzdělávacích akcích dalším a dalším kolegům. V neposlední řadě byl zmíněn i individuální přístup k zaměstnancům, na kterém si zakládáme. Zaměstnanci ví, kdo pro ně vzdělávací akci připravuje a na koho se mohou obrátit.

L&D (Learning and Development) není check list, který odškrtneme – „splněno“, je to proces a dlouhodobý vztah se zaměstnanci. Zároveň je to i vysoká znalost cílové skupiny a pracovního prostředí. Jen tak dosáhneme naplnění rozvojových potřeb zaměstnanců a jejich dopad do pracovní praxe.

Jsme nesmírně rádi, že jsme měli možnost otevřít pomyslné brány CERPEK a potažmo Masarykovy univerzity a ukázat, že o zaměstnance v rámci rozvoje a vzdělávání pečujeme a jsme zároveň konkurence schopní. EDU snídaně byla obohacující pro všechny zúčastněné, a i my si odnášíme mnoho podnětů do praxe. Ačkoliv se jedná o mnohdy rozdílná pracovní prostředí v komerční a státní sféře, mohou a mají se od sebe co učit.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info