Osobnostní kompetence a kompetence k vedení lidí: Kvalita až na prvním místě

CERPEK pořádá řadu workshopů pro rozvoj a vzdělávání zaměstnanců MU. Jaká jsou nejžádanější témata v oblasti rozvoje osobnostních kompetencí a kompetencí k vedení lidí? Jaká témata workshopů byla účastníky nejlépe hodnocena? Jaká je kvalita akcí pořádaných CERPEK v těchto oblastech a jak jsou s proběhlými akcemi spokojení jejich účastníci?

9. 4. 2024 Iva Lízalová Jitka Vidláková

Na tyto a další otázky nám odpověděla analýza dotazníků zpětné vazby za vzdělávací akce roku 2023. S jejími výsledky již od začátku roku intenzivně pracujeme, tak abychom pomyslnou laťku kvality vzdělávacích akcí neustále posouvali výše.

Zpětné vazby ze vzdělávacích akcí, výstupy z individuálních plánů rozvoje, pravidelné diskuse s L&D koordinátory fakult a ústavů nám ukazují sílící potřeby akademických i neakademických zaměstnanců rozvíjet se v tématech osobnostního rozvoje. Velice nás těší vnímání osobnostního rozvoje jako základního pilíře pro rozvoj dalších kompetencí včetně odborných. Nejžádanější témata nám odkryla potřeby rozvoje zaměstnanců a zároveň přinesla podněty k zamyšlení nad následujícími otázkami.

Co zaměstnanci řeší v rámci výkonu svých pracovních pozic a v čem potřebují naši podporu?

Odpovědi na tuto otázku nám poskytuje mimo jiné i přehled témat workshopů, která se dostala do popředí zájmu zaměstnanců v roce 2023.

Zde je jejich přehled:

• Efektivní řízení stresu
  • Jak asertivně vyjednávat
  • Jak zůstat sebejistý i v náročných situacích
  • Jak předcházet vyhoření
  • Work-life balance
  • Jak přesvědčivě argumentovat
  • Prezentuj jako profík
  • Jak zaujmout a získat si publikum
Uvedená témata proto rádi zařazujeme do nabídky vzdělávacích akcí CERPEK i v letošním roce.

Které workshopy patří podle dotazníků zpětných vazeb k nejlépe hodnoceným?

OBLAST ROZVOJE OSOBNOSTNÍCH KOMPETENCÍ:

JAK PŘESVĚDČIVĚ ARGUMENTOVAT
Lektor: Bc. Václav Strnadel

WORK-LIFE BALANCE
Lektorka: doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

JAK SI UDRŽET DUŠEVNÍ VYROVNANOST A PŘEDEJÍT SYNDROMU VYHOŘENÍ
Lektorka: doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.

OBLAST ROZVOJE KOMPETENCÍ K VEDENÍ LIDÍ:

EFEKTIVNÍ VEDENÍ TÝMU – JAK TÝM PROPOJIT A VYUŽÍT TÝMOVÉ ROLE
Lektorka: Mgr. Martina Landová

JAK ROZEZNAT TALENT A DÁLE S NÍM PRACOVAT
Lektor: Mgr. Michal Hummel

JAK VÉST TÝM, JEHOŽ JSEM DŘÍVE BYL/A ČLENEM
Lektor: Mgr. Bc. Petr Friesinger

Jak jsou účastníci vzdělávacích akcí spokojení s kvalitou workshopů a jak je hodnotí?

Výbornou zprávou z dotazníků zpětné vazby je i to, že celkem 94 % respondentů – účastníků vzdělávacích akcí, by doporučilo vzdělávací akce svému kolegovi či kolegyni.

Tento výsledek nás v CERPEK nesmírně těší a motivuje k další práci. Stejně jako volná vyjádření respondentů v závěru dotazníků, které s vámi s radostí sdílíme.

„Díky za to, co děláte a jak kultivujete univerzitní prostředí."

„Moc děkuji, že nabízíte tyto cenné kurzy, vážím si toho!“

„Děkuji za zprostředkování tohoto workshopu. Každá další akce na CERPEKu mě v něčem posune dále, a proto se ráda vracím a zkouším nová témata. :-)“

„Dobrý výběr lektorů i témat, jen tak dál.“

„Velmi se mi líbí činnost CERPEKu a fandím mu!“

„Cením si možností, které CERPEK zaměstnancům univerzity nabízí a co pro nás dělá. Díky!“

„Děkuji za vaši práci.“

Děkujeme zaměstnancům MU za zájem a důvěru!

Vážíme si toho a těšíme se na vás na dalších vzdělávacích akcích!